REKLAMA

Końskie Zdrowie. Akcja profilaktyczna policji [wideo, zdjęcia]

Dziś funkcjonariusze z koneckiej jednostki, wspólnie z przedstawicielem Starosty Koneckiego, w ramach projektu Końskie Zdrowie – zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie Covid-19 w powiecie koneckim zorganizowali przed budynkiem jednostki Policji działania profilaktyczne, związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SarsCov-2. Przekazywali oni także profilaktyczne informacje dotyczące odblasków oraz Krajowej Mapy Zagrożeń. 

REKLAMA

„Dziś w ramach projektu ‚Końskie Zdrowie’ zapobieganie, przeciwdziałanie oraz zwalczanie COVID-19 w powiecie koneckim przed budynkiem koneckiej jednostki  zorganizowano wydarzenie związane ze zwalczaniem koronawirusa. Celem wydarzenia było przede wszystkim propagowanie dobrych zasad związanych z walką z koronawirusem” – mówi starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Mieszkańcy otrzymywali od policjantów broszury informacyjne traktujące o tym jak walczyć z koronawirusem. Funkcjonariusze przekazywali konecczanom także maseczki ochronne. Oprócz profilaktyki koronawirusowej policjanci przypominali też o tym, że warto używać odblasków. Uświadamiano też w jaki sposób korzystać z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń –„Dodatkowo każdy z mieszkańców mógł się dowiedzieć jak korzystać z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda. Uczestnicy wydarzenia otrzymali elementy odblaskowe służące niechronionym uczestnikom ruchu drogowego w poruszaniu się po zmroku, w miejscach nieoświetlonych, w terenach niezabudowanych”  – dodaje starszy sierżant Przygodzka.

Z kolei wcześniej w ramach tego samego przedsięwzięcia mundurowi oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Końskich udali się do Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli oraz do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy, gdzie uczniom, poprzez zabawę i ciekawe eksperymenty naukowe zobrazowano, jak ważna jest higiena rąk, zachowanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczek medycznych w sposób zasłaniający usta i nos. Szkoły otrzymały również od Starosty Koneckiego kamizelki odblaskowe oraz maseczki ochronne.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Końskie Zdrowie. Akcja profilaktyczna policji [wideo, zdjęcia]

  1. Policja ma walczyć ze zorganizowaną przestępczością, a nie urządzać happeningi dla mieszkańców. Jej ofiarami padają nieświadomi ludzie, nie zdający sobie sprawy z tego, że mają do czynienia z mafią. Policja jak widać chce za wszelką cenę tego unikać, nawet za cenę ludzkich ofiar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *