REKLAMA

Konwencja PiS w Końskich. Najważniejsi ludzie władzy przedstawili program prawicy [wideo, zdjęcia]

Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Elżbieta Witek, Beata Szydło, Paweł Kukiz, dziesiątki ministrów, posłów i kandydatów PiS w wyborach parlamentarnych 2023 w sobotę przyjechało do Końskich. W naszym mieście odbyła się  konwencja programowa tej partii, podczas której poznaliśmy 8 konkretnych propozycji ugrupowania na najbliższe lata. Niestety do hali sportowej przy ulicy Stoińskiego nie mogliśmy wejść z naszą kamerą – prezentujemy więc kulisy tego co działo się w pobliżu, a także przekaz z konwencji, który zapewnił organizator. 

REKLAMA

Powyżej możecie zobaczyć zapis konwencji dostarczony przez organizatora.

REKLAMA

Ulica Stoińskiego w Końskich została zablokowana w sobotę we wczesnych godzinach porannych, a z godziny na godzinę ruch drogowy w tej części miasta był coraz trudniejszy, na co też w wiadomościach do nas skarżyli się mieszkańcy. W międzyczasie swoją konferencję w centrum zorganizowała Lewica (materiał z niej jest w przygotowaniu, niebawem go Państwu zaprezentujemy).

Początkowo dowiedzieliśmy się, że przedstawiciele naszej redakcji w ogóle nie będą mogli wejść do hali, w której odbywa się konwencja i to mimo zapewnień rzeczników PiS-u o wejściu dla wszystkich dziennikarzy za okazaniem legitymacji. Po około godzinie i interwencji lokalnych działaczy partii (przede wszystkim rzecznika w świętokrzyskim Pawła Kwietniewskiego) zostaliśmy wpuszczeni do środka. Natomiast z uwagi na przekaz organizatora żadne redakcje nie mogły wchodzić do hali ze swoimi kamerami – dozwolone było więc tylko robienie zdjęć.

Na konwencję przyjechało wiele grup zorganizowanych – widzieliśmy autokary z Włoszczowy, Radomska, Opoczna, czy Tomaszowa Mazowieckiego. Przybywali też konecczanie, ale byli to raczej albo działacze PiS-u albo sympatycy tej partii. Każdy na wejściu musiał otrzymać specjalny identyfikator i przejść przez bramki kontrolne.

Więcej o tym co działo się przed konwencją w okolicy ulicy Stoińskiego w naszym wideo:

W hali przy ulicy Stoińskiego w pierwszych rzędach zasiedli posłowie, ministrowie i najważniejsi działacze. Dalej samorządowcy i działacze lokalni z powiatu koneckiego. Tych ostatnich było około 1-2 rzędów, prawdopodobnie kilkadziesiąt osób. Pozostali zasiedli na trybunach i ustawionych krzesełkach w dalszych rzędach.
Pierwszym przemawiającym był prezes Prawa i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński. Mówił on długo o sytuacji gospodarczej, społecznej i politycznej w Polsce. Na koniec zaprezentował osiem konkretów, które jego partia chce wdrażać w najbliższych latach:

Emerytury Stażowe
Przyjazne Osiedle
Darmowe Autostrady
Lokalna Półka
Bon Szkolny Poznaj Polskę
Dobry Posiłek w szpitalach
Darmowe Leki
800+

Kolejną przemawiającą była marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek. Ta skupiła się głównie na prawach kobiet w rozumieniu PiS-u. Potem na scenę wkroczył Premier RP Mateusz Morawiecki. Tutaj usłyszeliśmy wiele o gospodarce, sytuacji międzynarodowej i ponownie o ośmiu konkretach i programach, które rząd zamierza wdrażać.

Ostatni na scenie pojawił się Paweł Kukiz (nr 1 na Opolszczyźnie w nadchodzących wyborach). Kukiz skupił się na powtarzanach przez siebie od lat programach: Jednomandatowych Okręgach Wyborczych, Sędziach Pokoju, pozbawieniu posłów i senatorów immunitetów.

To wystąpienie zakończyło konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości.  Z lokalnych włodarzy na miejscu spotkaliśmy między innymi: starostę Grzegorza Pieca, członków zarządu powiatu Jarosława Staciwę i Dariusza Banasika, wójta Słupi Koneckiej Roberta Wielgopolana, przewodniczącego Rady Miejskiej w Końskich Piotra Słokę.

Przy ulicy Gimnazjalnej zgromadziło się kilkudziesięciu przeciwników partii rządzącej. Krzyczeli oni „Precz z Kaczorem”, mieli przy sobie też plakaty krytykujące poczynania obecnej władzy w Polsce. Byli tam też lokalni zwolennicy PiSu, którzy z jakiegoś powodu nie weszli do hali przy ul. Stoińskiego. Relację z tego protestu pokażemy Państwu niebawem. W godzinach popołudniowych znajdziecie u nas też wypowiedzi z opiniami po konwencji.

Zdjęcia:

REKLAMA

9 thoughts on “Konwencja PiS w Końskich. Najważniejsi ludzie władzy przedstawili program prawicy [wideo, zdjęcia]

 1. Kaczor pisze:

  Pis=Drożyzna

 2. Adam pisze:

  Do Kaczor , ty zmień dilera ….

 3. Konecczanka pisze:

  Czy młodzież w liceum miała w tym czasie lekcje?
  80 radiowozów na ulicy Gimnazjalnej no bo przecież już nie na Mickiewicza w Warszawie.

 4. robert pisze:

  Panie Arkadiuszu ja wiem ze moze w tym momencie prosze o wiele…pomijajac Pana preferencje polityczne korzyszci etc. etc. bo dziennikarze powinni byc zawsze neutralni a o pogladach rozmawiac w domu – to moje zdanie. mam do Pana jedna wielka prosbe:) jestem szarym robolem w necie nie bede szukal odp bo to chore.. chcialbym jako laik zapytac i zeby Pan moze to pytanie w imieniu obywateli ktorzy jak ja sie nie znaja czy nie ogladaja tvp nam mi odp : jak to jest ze policja chroni konwencje polityczna ? czy kazda partia zarejestrowana w polsce ktora urzadza „konwencje polityczna ” ma prawo do ochrony policji zamykania drog ? odrazu powiem nie jestem za zadna frakcja polityczna. jak to jest rozumiem ze to konwencja na hale sa zaproszeni goscie i to wiadome ale dlaczego do tego sa uzywane sluzby mundurowe i kto za to placi ? dlaczego inni politycy z roznych frakcji byli w konskich i nie ochraniala ich policja itd ? panowie policjancji jesli to nie ustawowa czesc waszych obowiazkow to wstydzcie sie !!! ktokolwiek by nie rzadzil jesli nie ma do tego mocy prawnej nie powiniej robic tak jak obecna wladza. Panie Arkadiuszu bardzo prosze bo Pan ma wieksze moce zapewne „oddzwiekowe” moze zapytac o to PIS czy kancelarie rzadowa nie wiem..ale mnie sie wydaje ze obecna wladza uzywa instytucji typu plica straz itd do wlasnych celow a gdzie tak sie m in dzieje to chyba kazdy wie…pozdrawiam „jaka jest podstawa prawna obecnosci policji i zamkniecia ulic na konewncji wyborczej pari i czy kazda paria ma do tego prawo ? „

  • Arek Góral pisze:

   Jeśli chodzi o tę ochronę to chodzi tu po prostu o osoby funkcyjne. Były tam najważniejsze osoby w Państwie – premier, marszałek sejmu, wicepremierzy. To, że takie osoby mają ochronę jest w pełni normalne. Co do skali tych działań – nie mnie oceniać. Pozdrawiam

 5. Toja pisze:

  Do Roberta nie jesteś sympatykiem żadnej partii a walisz w. PiS jak w bęben . Prosty robociarz no no to napisz tu na forum ile ty jako robotnik zarabiałeś za PO ile mieli robotnicy na godz. Jakie było w gminie bezrobocie Ilu mieszkańców gminy zmuszonych było stąd wyjechać za chlebem za granicę Końskie w latach 80 tych liczyło około 24 tys mieszkańców PO tych nie udanych rządach co wszystko zakłady pracy. likwidowali ,wyprzedawali , prywatyzowali Nasze miasteczko kona , miasteczko bez przyszłości dla młodych ludzi .Zostali Praktycznie ludzie starsi .Lat straconych nie da się przywrócić Place zabaw Siłownie nie decydują o rozwoju gminy .

 6. Adam pisze:

  Toja , krótko i na temat , bardzo trafnie ….

  Ale wyznawcy tvnu nie pamiętają epoki Balcerowicza i lat 80-tych .I tych rządów Uni tzw. Wolności i KLD

  Ile wynosiła inflacja za Balcerowicza i ile firm pozamykali lub się ci poprzednicy PO uwłaszczyli na majątku narodowym po dogadaniu się z komunistami.
  Tak aby nikomu włos z głowy nie spadl.
  Tusk też był wtedy po tamtej antyspołecznej stronie .
  Pamiętam doskonale , zdradzili nas zwykłych robotników.

 7. Patologia pisze:

  Program dla bezrobotnych i na zasiłkach. A dla młodych ambitnych nic nie ma tylko pracować na plebs pisowski. Mieszkania wszystkie wykupił Obajtek.

 8. Waldek pisze:

  Patologia,trzeba sie było uczyc człowieku ….bys mial łatwiej.
  A nie tylko ci dac i dac ,komuny juz nie ma ,chyba ze nie wiesz to cie informuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *