REKLAMA

Konwencja Prawych i Solidarnych z mocnym poparciem władz! [wideo, zdjęcia]

Dwa przesłania płyną z wtorkowej konwencji komitetu Prawi i Solidarni przed wyborami do Rady Powiatu, które zaplanowano na 16 czerwca. Pierwsze jest takie, że władze Prawa i Sprawiedliwości w pełni popierają kandydatów tego komitetu. Drugie to mocny sygnał od lokalnych działaczy, że tylko jeden komitet ma prawo uzurpować sobie wartości związane z prawem i sprawiedliwością. Podczas konwencji w przemówieniach nie zabrakło mocnych słów. 

REKLAMA

„PiS konecki nie jest porozbijany, w tej chwili PiS konecki jest bardzo twardy. Idziemy pewnie po zwycięstwo. Nie ma czegoś takiego, że w Końskich są dwa PiSy, trzy PiSy, zero PiSów. Tu jest ten PiS, tu jest Prawo i Sprawiedliwość powiatu koneckiego i wspólnie z kolegami ze Zjednoczonej Prawicy wygramy te wybory i nie dajmy się przekonywać przez przeciwników politycznych, że nie damy rady – damy radę!” – grzmiał na początku konwencji Grzegorz Piec, lider komitetu.

Podczas konwencji zaprezentowano wszystkich kandydatów, ale wcześniej głos zabrali goście specjalni: prezes PiS w świętokrzyskim poseł RP Krzysztof Lipiec, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, senator RP z PiS Krzysztof Słoń, wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski oraz członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek. Wszyscy oni podkreślali, że Prawo i Sprawiedliwość to w tych wyborach komitet Prawi i Solidarni. Mówili także o tym dlaczego rozwiązano Radę Powiatu Koneckiego. Wojewoda i wicewojewoda podkreślali, że choć decyzja była trudna to nie było innej możliwości. Spotkanie krótkim wystąpieniem rozpoczął lider komitetu i obecnie pełniący funkcję starosty koneckiego Grzegorz Piec

REKLAMA

„Komitet Wyborczy Prawi i Solidarni to komitet składający się z przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski, Porozumienia Jarosława Gowina oraz Solidarności. To na tej sali zgromadzili się przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy Koneckiej – tej prawdziwej, nie przyszywanej, tej prawdziwej koneckiej prawicy […] Po wyborach jesiennych wiecie jaka była sytuacja – skonstruowaliśmy koalicję, która niestety została zdradzona. Część kolegów przeszła na drugą stronę. Następnie przez ich niedopatrzenie została złamana ustawa i mamy przedterminowe wybory. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Ci którzy zawinili szukają winnych nie po tej stronie po której powinni szukać. To w rękach starosty i zarządu było to by powołać czwartego członka Zarządu lub ewentualnie zmniejszyć Zarząd do trzech osób. Oni tego nie wykonali, a teraz różne są tłumaczenia: że to jest ich wina, nie jest ich wina, jest wina wszystkich. Ja bym prosił tych Panów by po prostu przeprosili pozostałych radnych, bo Rada Powiatu Koneckiego składa się z 21 radnych, a koalicja która się zawiązała miała 11 radnych. Przez ich działania pozostałych 10 radnych w tym ja, Danuta Leśniewicz, Łukasz Kubka, Marian Domagała, Lila Brożyna stracili mandat. A ja nie słyszałem nigdy z ich ust słowa przepraszam. Tak jak mówiłem wcześniej – w tym miejscu siedzi Zjednoczona Konecka Prawica i jest ona przedłużaniem tego co dzieje się w rządzie, dobrej zmiany dla Polski. Nie tak dawno mieliśmy dobrą zmianę dla Europy – zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości było u nas druzgocące – 75%, jedno z większych poparć w kraju. Szanowni Państwo korzystając z okazji chciałem podziękować za zaangażowanie i za to, że zrobiliśmy tak wspaniały wynik. To jest ważne. Myślę, że teraz ta dobra zmiana przeniesie się z Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego do naszego powiatu. Mam nadzieję, że wreszcie w powiecie koneckim rządzić będzie prawdziwe Prawo i Sprawiedliwość, prawdziwa Zjednoczona Prawica. Mam nadzieję, że wreszcie na tej ziemi koneckiej nie będzie frakcji zielonych, stowarzyszeniowych, a będzie nasz interes – interes Prawa i Sprawiedliwości. Proszę Państwa idźcie na te wybory i oddajcie głos na kandydatów z listy nr 6 Komitetu Wyborczego Wyborców Prawi i Solidarni” – przemawiał do wszystkich Grzegorz Piec, szef powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie koneckim.

Konwencję swoim wystąpieniem rozpoczął Grzegorz Piec.

Potem przemawiali kolejno zaproszeni goście, nie zabrakło gorzkich słów w kierunku byłego Zarządu Powiatu, w tym w do osób dotychczas związanych z prawicą:

„Prawo i Sprawiedliwość w wyborach samorządowych, które miały miejsce jesienią uzyskało tutaj znakomity wynik. Tu nawet Zarząd Okręgowy namaścił kandydata na starostę – był nim Grzegorz Piec. Tu w ostatnich wyborach powiat konecki nie odstawał od tego co miało miejsce w woj. świętokrzyskim. Znakomite poparcie… sytuacja w jakiej dzisiaj znajduje się powiat konecki należy do wyjątkowych. Jesteście pierwszym w Polsce środowiskiem, które przystępuje do przedterminowych wyborów do Rady Powiatu. Jesteście kreatorem tej rzeczywistości, rzeczywistości dotąd jeszcze w Polsce nikomu nieznanej. Takiej, że idzie nie pod sztandarem Prawa i Sprawiedliwości, ale jako Komitet Wyborczy Wyborców i to wcale nie jest łatwa droga. Zdaje sobie sprawę z ogromu Waszej troski o los powiatu koneckiego, bo gdyby było inaczej moglibyście zlekceważyć to wszystko. Jednak nie taka jest droga polityków, szczególnie tych którzy w większości zafunkcjonowaliście w komitecie, którego liderem jest Grzegorz Piec. Chcę podziękować Wam, że zgromadziliście się wokół człowieka, który tutaj jest liderem Prawa i Sprawiedliwości i mam takie przekonanie, że uczynicie wszystko by Grzegorz Piec był autentycznym liderem PiS w powiecie koneckim. I my się tego nie bójmy: Prawa i Sprawiedliwości. To w Polsce ton nadaje Prawo i Sprawiedliwość. To my zaprosiliśmy na nasze listy kolegów z Solidarnej Polski, Porozumienia. Jednak wobec Polaków, tych którzy popierają PiS to trzeba zawsze mieć na względzie to, że kreatorem nowej rzeczywistości jest partia, której przewodzi pan premier Jarosław Kaczyński i to Prawo i Sprawiedliwość nadaje tor […] Dzisiaj bardzo mi zależy na tym by Wasz Komitet Wyborczy Wyborców dopełnił tego czego nie udało się uczynić po wyborach jesiennych. Mam takie przekonanie, że staniecie przy Grzegorzu Piecu by w najbliższą niedzielę Wasz komitet cieszył się zwycięstwem” – przemawiał Krzysztof Lipiec, poseł na Sejm RP i szef PiS w województwie świętokrzyskim.

„Na kilka dni przed tym sprawdzianem w powiecie koneckim potrzebna nam jest mobilizacja i wiara w sukces. Bardzo Wam dziękuję, że swoje nazwiska i swoje osoby postawiliście na pierwszej linii tego frontu. Frontu walki o dobre imię samorządu koneckiego. Zdaje sobie sprawę, że to nie będzie łatwe, ale jestem przekonany że Wy swoimi osobami reprezentować będziecie każde środowisko. Są wśród Was liderzy lokalnych przedsięwzięć, są osoby znane z dobrych inicjatyw, z tego że to co mówią to i tymi słowami żyją. To jest nasz podstawowy atut – wiarygodność” – mówił senator Krzysztof Słoń.

„Myślę, że przede wszystkim to Prawo i Sprawiedliwość musi odzyskać wiarygodność w tym powiecie. To przecież w poprzednim Zarządzie osoby, które nadal są członkami naszego ugrupowania zrobiły to, że ja osobiście musiałam stanąć przed  ogromnym dylematem. To nie była łatwa decyzja, ale nie mogła być inna o czym poinformował nas dwa tygodnie temu sąd. Decyzja moja została podtrzymana i uznane te opinie zlecone za ogromne pieniądze i przygotowane przez profesora Chmaja za zdecydowanie i w żadnym kontekście nieprawdziwe. Nie może być tak, że podejmowane są decyzje przez Zarząd niewłaściwie wybrany, bo za chwilę wszystkie decyzje przez ten zarząd podjęte mogłyby się okazać po prostu złe i wyeliminowane z obrotu prawnego. Dlatego ta decyzja musiała być taka […] Rząd, który reprezentuję – rząd Zjednoczonej Prawicy, Prawo i Sprawiedliwość musi się kierować przede wszystkim prawem i sprawiedliwością. […] Mam nadzieję, że Grzegorz Piec na którego postawiliśmy, który objął funkcje i obowiązki zarówno starosty jak i Rady Powiatu i wykonuje te zadania nienagannie. Wparliśmy od razu Grzegorza we wszystkich działaniach, wydział prawny go wspiera, wszystko konsultujemy na bieżąco. Jedna z decyzji, która powinna być podjęta na początku stycznia, dotycząca Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, a my poczyniliśmy wszystko by ten ośrodek mógł się rozwijać. Sami znaleźliśmy działkę do zamiany z Lasami Państwowymi i umowa była taka, że jak rozpocznie się nowy rok kalendarzowy to przedstawiciele zarządu będą zabiegać od razu o środki rządowe. Przez kilka miesięcy to ja się upominałam, bo każdy dzień jest istotny. Ten wniosek wpłynął, ale wtedy kiedy pełniącym obowiązki był już Grzegorz Piec. Do tego czasu nie było skutecznej rozmowy z zarządem. […] Przez czas kiedy jestem wojewodą od 2015 roku nie wpłynęła żadna prośba powiatu o to by po nawalnych deszczach wyremontować drogę za 80% wsparcia ze strony rządu. Nie ma wielu takich powiatów, ale w powiecie koneckim takich potrzeb nie widziano. To też jest jeden z przykładów. A drogi tu nie są najlepsze i jestem przekonana, że są drogi, na których takie zniszczenia po ulewach są obserwowane […]  Ja byłam tutaj w powiecie koneckim tuż po podjęciu tej decyzji. To był trudny czas i każdego dnia słyszałam kiedy pan Lenart mnie odwoła, kiedy zostanę już przez sąd usunięta. A co mówili mieszkańcy? Nie spotkałam się z żadną osobą, która powiedziałaby mi, że coś złego się wydarzyło. Liczyli, że wreszcie będzie dobrze, że wreszcie będzie porządek” – przemawiała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

„Usłyszeliśmy informacje o środkach finansowych. Od razu sobie pomyślałem, że przecież nasz rząd, my działamy i opieramy swój program na trzech filarach: rodzina, rozwój, bezpieczeństwo, a one są oparte na ideologii szeroko pojętego solidaryzmu. Panie Starosto proszę nie myśleć o środkach finansowych. My będziemy z całego serca wspierać by ta ziemia, nasz krajobraz, Wasze drogi i nie tylko drogi, by to wszystko się zmieniło. Panie Starosto proszę się skupić tylko na jednym – na wygranej” – mówił do zgromadzonych wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski.

„Ta wspólna drużyna Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski, Porozumienia, Zjednoczonej Prawicy dzisiaj pokazuje tą niezwykłą jedność. Cieszę się Grzesiu, że stanąłeś na czele tej niezwykłej drużyny i bardzo Ci dziękuję, bo to na pewno był niezwykle trudny czas. Wiemy też wszyscy, że to nie jest łatwa praca – praca przy konstruowaniu list, bo każdy ma swoje ambicje, ale to dobrze. Cieszę się, że jest ze mną dzisiaj tutaj Dariusz Banasik – dyrektor biura pana Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i senatora Jacka Włosowicza jako lider też drużyny Solidarnej Polski i bardzo Ci dziękuję Darku za tę konstruktywną współpracę z Grzegorzem Piec i cieszę się, że wspólnymi siłami pokazujecie, że da się budować coś pozytywnego, wspaniały program dla powiatu koneckiego, który w co głęboko ufam posłuży rozwojowi tej wspaniałej ziemi koneckiej” – zauważał Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Potem liderzy poszczególnych okręgów: nr 1 – Wiesław Malicki, nr 2 – Marian Domagała, nr 3 – Danuta Leśniewicz i nr 4 Grzegorz Piec przedstawili wszystkich kandydatów na swoich listach. Wszystkie nazwiska i zdjęcia znajdą Państwo poniżej:

Okręg 1 – miasto i gmina Końskie

Kandydaci z okręgu nr 1 wspólnie z przedstawicielami władzy.

1. Wiesław Malicki
2. Łukasz Kubka
3. Dariusz Banasik
4. Katarzyna Serek
5. Mariusz Brzozowicz
6. Leonida Sobczyńska
7. Mirosław Leszczyński
8. Sławomir Bartodziej
9. Justyna Kubicka
10. Katarzyna Solarz
11. Jan Słuszniak

Okręg numer 2 – miasto i gmina Stąporków

Kandydaci z okręgu nr 2 wspólnie z przedstawicielami władzy.

1. Marian Domagała
2. Lilla Brożyna
3. Kacper Dajczer
4. Joanna Boruń
5. Katarzyna Sorn
6. Michał Stępień
7. Mateusz Fitas

Okręg numer 3 – gminy Radoszyce, Ruda Maleniecka, Fałków

Kandydaci z okręgu nr 3 wspólnie z przedstawicielami władzy.

1. Danuta Leśniewicz
2. Jarosław Staciwa
3. Robert Konieczny
4. Wiesława Król
5. Tadeusz Nowak
6. Krystyna Lewandowska

Okręg numer 4 – gminy Gowarczów, Smyków, Słupia Konecka

Kandydaci z okręgu nr 4 wspólnie z przedstawicielami władzy.

1. Grzegorz Piec
2. Krzysztof Koziński
3. Marcin Pluta
4. Barbara Ratuszniak
5. Joanna Gawrońska

Zdjęcia z konwencji (Piotr Malinowski):

sfinansowane przez KWW Prawi i Solidarni

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *