REKLAMA

Korniczanka ambasadorem kultury. Artyści i twórcy spotkali się w Końskich [wideo, zdjęcia]

Środowisko twórców i artystów zajmujących się różnego rodzaju sztuką związanych z Konecczyzną od kilku lat ponownie ma okazję do jednoczenia się. To za sprawą Piotra Salaty, który od początku swojego urzędowania na stanowisku dyrektora Domu Kultury w Końskich w okresie bożonarodzeniowym organizuje specjalne świąteczne spotkanie artystów. Tegoroczne, już trzecie odbyło się w piątek. Miano „Ambasadora Kultury” otrzymał zespół Korniczanka. 

REKLAMA

Podczas spotkania wręczono grawerton dla Ambasadora Kultury. Po raz pierwszy tę nagrodę wszyscy pracownicy koneckiego Domu Kultury przyznali przed rokiem, a przypadła ona Uniwersytetowi Trzeciego Wieku z Końskich. Tym razem grawerton otrzymał Zespół Ludowy Korniczanka, a przyjęła go jego kierowniczka Małgorzata Pasek.

Nim jednak to miało miejsce dyrektor DK-u Piotr Salata przywitał kilkudziesięciu przybyłych na wydarzenie twórców, artystów, ale i dziennikarzy –„Takie założenie jest mili Państwo by te nasze grudniowe spotkania miały formę taką luźną, formę dyskusji, byśmy posłuchali dobrej muzyki, spotkali się w pewnym sensie ze sztuką i dzisiaj będziecie Państwo mieli taką okazję by się z tą sztuką spotkać” – mówił dyrektor Salata.

REKLAMA

I faktycznie. Wieczór był prawdziwą kulturalną ucztą. W galerii DEK zaprezentowano świetne fotografie Krystiana Rasteńskiego. To znany w Końskich optyk, który tą sztuką zajmuje się od kilkudziesięciu lat. Efekty swojej pracy zdecydował się upublicznić dopiero teraz. Wernisaż był jego debiutem! Każdy kto chciałby zobaczyć bardzo ciekawe fotografie może to w koneckim Domu Kultury zrobić w najbliższych dniach – wstęp na wystawę jest wolny.

Rozmowy o sztuce, o tym co już widziano czy słyszano oraz o planach na przyszłość recytacją swoich wierszy urozmaiciła lokalna poetka Janina Malicka. Wieczór umilił wszystkim także znakomity recital muzycznego małżeństwa: Marcina i Dominiki Wróbel.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *