REKLAMA

Koronawirus: Niejasne dane ze Skarżyska. Wiemy ile testów w koneckim

17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Skarżysku-Kamiennej. Tamtejsi lekarze mówią wprost „naszym zdaniem wirus jest już na mieście”. Sanepid informuje też o przypadku śmiertelnym z powiatu skarżyskiego. Sprawdziliśmy dla Was ile testów zostało wykonanych w powiecie koneckim. W całym kraju na COVID-19 według państwowych danych zmarły dziś 22 osoby. O tym wszystkim w nowym raporcie dotyczącym koronawirusa. 

REKLAMA

Prawdopodobnie wszystkie 17 nowych przypadków w województwie świętokrzyskim z dziś dotyczy szpitala w Skarżysku-Kamiennej. Tamtejszy Sanepid poinformował dziś o 17 pozytywnych wynikach testów (według lokalnych mediów dotyczą one tylko personelu). O takiej samej liczbie nowych przypadków w całym Świętokrzyskiem poinformowała Ewa Łukomska – rzecznik wojewody świętokrzyskiego (wątpliwość budzi tu fakt pochodzenia osób o których mówi jej komunikat – są one nie tylko z powiatu skarżyskiego, ale i ostrowieckiego, jędrzejowskiego, kieleckiego oraz starachowickiego. Mogły jednak przebywać w skarżyskim szpitalu – niestety nikt nie przekazuje mediom tak szczegółowych danych). W sumie dotychczas w województwie świętokrzyskim zanotowano 120 zachorowań. Trudno też powiedzieć jaka jest liczba osób zmarłych na koronawirusa – skarżyski Sanepid poinformował dziś o 2 zgonie na swoim terenie (do dzisiaj wiadomo było o 1 osobie zmarłej). Tej informacji póki co nie potwierdziła nam rzeczniczka wojewody. Również w komunikacie Ministerstwa Zdrowia nie ma mowy o drugim zgonie w Świętokrzyskiem.

Oficjalne dane rządowe mówią o 120 przypadkach zachorowań w województwie i 1 osobie, która zmarła. Jednak dane z Sanepidu w Skarżysku-Kamiennej mówią już o 2 zgonach. 

REKLAMA

Lekarze ze Skarżyska mówią do mediów wprost – ich zdaniem wirus jest już poza szpitalem, jest na skarżyskich ulicach. Wiadomo też, że w Skarżysku dotychczas wykonano 1080 testów w kierunku wykrycia COVID-19.

Na terenie województwa świętokrzyskiego: 78 osób jest hospitalizowanych, 4552 osoby są poddane kwarantannie, 67 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

W powiecie koneckim nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zachorowań, a 436 osób przebywa na kwarantannie. Dzisiaj dowiedzieliśmy się także ile dotychczas w naszym powiecie wykonano testów. Do 7 kwietnia zlecono takie badania 51 osobom. Do 2 kwietnia było to 38 osób. 

W całej Polsce oficjalne dane mówią dziś o 253 nowych zakażeniach i 22 zgonach spowodowanych koronawirusem. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *