REKLAMA

Koronawirus: Nowe zachorowania w województwie. W kraju rośnie liczba ofiar

W poniedziałek od rana Ministerstwo Zdrowia przekazuje kolejne złe wieści dotyczące sytuacji epidemicznej w Polsce. Dowiadujemy się choćby o 4 nowych ofiarach śmiertelnych. W województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejne 3 przypadki zakażenia. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

W całym kraju „wirus z Chin” został już wykryty u 1905 osób. 26 z nich zmarło, a tylko dziś poinformowano o 4 zgonach – „Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby” – czytamy w komunikacie.

Przez weekend bardzo powiększyła się liczba osób chorych w województwie świętokrzyskim. W poniedziałek z samego rano dowiadujemy się o kolejnych 3 przypadkach – „W województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejne 3 przypadki zakażenia koronawirusem. To mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego, starszy mężczyzna z powiatu kieleckiego oraz kobieta w sile wieku z powiatu skarżyskiego. W sumie na terenie województwa odnotowano dotąd 37 zachorowań na COVID-19 – przekazuje Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

REKLAMA

Nowy komunikat przekazał także powiat konecki: Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Końskich, Starosta Konecki zawiadamia, że w dniu 29 marca 2020 r. – według stanu na godzinę 14:00– na terenie Powiatu Koneckiego nie odnotowano przypadków koronawirusa. 403 osób zostało poddanych kwarantannie, 4 osób poddanych jest nadzorowi epidemiologicznemu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *