REKLAMA

Koronawirus raport. Dwa nowe zakażenia w koneckim

Dwa nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono w powiecie koneckim. To pielęgniarki pracujące na oddziale przejściowym w koneckim szpitalu. Łącznie w powiecie mamy więc 5 aktywnych przypadków zachorowań. Podajemy dane także z województwa i kraju. 

REKLAMA

Na ten moment w powiecie koneckim mamy 28 potwierdzonych zakażeń, w tym 5 aktywnych  przypadków (wszystkie te osoby pozostają w izolacji domowej, a ich stan jest dobry), 22 ozdrowieńców i jeden zgon. Dwa nowe zakażenia pochodzą z oddziału przejściowego w Szpitalu im. św. Łukasza w Końskich –„To panie pielęgniarki, które zaraziły się od pacjenta, który przebywał na oddziale, a obecnie jest w szpitalu jednoimiennym. Pacjent ten nie jest mieszkańcem powiatu koneckiego” – informuje nas Anna Wojtasińska, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Końskich.

REKLAMA

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 776 zachorowań na COVID-19, w tym 38 zgonów oraz 465 ozdrowień. W Polsce dziś odnotowano 193 nowe przypadki zakażeń. Łącznie do tej pory w Polsce stwierdzono 33 907 przypadków koronawirusa. 1 438 osób zmarły z powodu choroby. Dotychczas wyzdrowiało 20 tys. 548 pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W szpitalach z powodu koronawirusa przebywa 1845 osób, pod respiratorem jest 83 chorych

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *