REKLAMA

Koronawirus raport. Mnóstwo zakażeń w DPS w Rudzie Pilczyckiej

W powiecie koneckim w ciągu minionej doby zdiagnozowano kolejne 103 przypadki zakażenia koronawirusem oraz odnotowano jeden zgon. Znaczna część z nowych zakażeń, bo aż 65 pochodzi z Domu Pomocy Społecznej „Etola” w Rudzie Pilczyckiej. W powiecie koneckim mamy już ponad 450 aktywnych zachorowań!

REKLAMA

„Na chwilę obecną z tego co wiem jest 28 zachorowań wśród personelu i 37 wśród pensjonariuszy – w sumie 65 zakażonych. W tym momencie trwa odizolowywanie chorych. Czekamy na ruch Sanepidu, sytuacja została zgłoszona. Pani dyrektor DPS-u zleciła wykonanie badań ze środków pozyskanych od wojewody. Łącznie w Domu Pomocy w Rudzie Pilczyckiej przebywa około 120 osób, z czego około 40 stanowi personel. Nie wszystkie wyniki jeszcze spłynęły. Jeżeli będzie potrzeba wezwania dodatkowego personelu, to wojewoda prosił o wsparcie ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Końskich albo z koneckiego szpitala. Na pewno nikt nie jest zostawiony sam sobie, podopieczni DPS-u mają podawane leki, ponieważ tam przebywają i osoby starsze, i niedołężne, i ze sprzężeniami psychicznymi” – informuje nas Marcin Wiaderny, zastępca naczelnika Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich.

REKLAMA

Sytuacji DPS-u w Rudzie Pilczyckiej będziemy się przyglądać i informować Państwa na bieżąco.

W powiecie koneckim od początku epidemii stwierdzono 950 zakażeń, z czego wyzdrowiało 458 mieszkańców, a zmarło 35 osób. Obecnie chorych jest 457 mieszkańców powiatu, w tym 57 przebywa w szpitalu, a 400 w izolacji domowej. Kwarantanną objęto aż 1545 osób z naszego regionu.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 14 075 zachorowań na COVID-19, w tym 270 zgonów oraz 3 833 ozdrowienia. W kraju padł dziś kolejny rekord zakażeń – odnotowano 27 143 nowych zachorowań, a liczba zakażonych od początku epidemii to 466 679 osób.

Aktualizacja: Po publikacji materiału otrzymaliśmy informację od Anny Wojtasińskiej, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Końskich –„Organizatorem oraz zleceniodawcą wykonania badań personelowi oraz pensjonariuszom była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Końskich” – pisze do nas Anna Wojtasińska.

REKLAMA

One thought on “Koronawirus raport. Mnóstwo zakażeń w DPS w Rudzie Pilczyckiej

  1. […] odnotowano około 70 zakażeń koronawirusem wśród pracowników i pensjonariuszy (o tym więcej TUTAJ). Poszukiwani są wolontariusze, którzy chcieliby wspomóc pracowników tego miejsca. Apel w tej […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *