REKLAMA

Koronawirus raport. Nastolatka 7 aktywnym przypadkiem w powiecie koneckim

Potwierdzono 7 aktywny przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie koneckim. Tym razem jest to nastolatka powiązana z osobą już chorą. Przekazujemy dane z powiatu koneckiego, województwa i kraju. 

REKLAMA

„Nowy przypadek który odnotowujemy dotyczy nastolatki. Jest to osoba powiązana z jednym z poprzednich przypadków. Na ten moment na terenie powiatu koneckiego odnotowujemy więc 7 aktywnych zachorowań” – mówi nam Anna Wojtasińska, Powiatowy Inspektor Sanitarny z Końskich.

REKLAMA

Dotychczas w powiecie koneckim zanotowano 36 zachorowań. Obecnie aktywnych przypadków jest 7 (5 osób przebywa w izolacji w warunkach domowych, 2 są hospitalizowane). Zanotowano też 28 ozdrowień i 1 zgon. Na wyniki badań oczekują 52 osoby. W kwarantannie przebywają 72 osoby.

 

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 926 zachorowań na COVID-19, w tym 45 zgonów oraz 738 ozdrowień. W całym kraju dotychczas zakaziły się 41 162 osoby, zmarły 1642 osoby, wyzdrowiało 31 139 zakażonych.

REKLAMA

2 thoughts on “Koronawirus raport. Nastolatka 7 aktywnym przypadkiem w powiecie koneckim

  1. Czemu nie podajecie statystyk śmierci np. na grypę, zawały, udary, itd. jakby tylko korona wirus istniał, a inne choroby poznikały ?

  2. Główną przyczyną śmierci są choroby układu krążenia. Ale żeby to zmienić, należałoby zmienić mentalność społeczeństwa, np. kult ciężkiej pracy, poświęcenia dla rodziny,hierarchię społeczną i niezdrowe podziały- bo wszystko to prowadzi w dalszym efekcie do chorób cywilizacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *