REKLAMA

Koronawirus raport. Nowe przypadki w powiecie. Chory lekarz

Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem zanotowano w powiecie koneckim. Zachorował między innymi lekarz. Są także dwa nowe odnotowane ozdrowienia. 

REKLAMA

Od początku epidemii w powiecie koneckim zanotowano 35 osób zakażonych. W ciągu ostatniej doby przybyły 3 nowe osoby zakażone: mężczyzna w sile wieku z personelu medycznego (lekarz) – do zakażenia doszło poza województwem świętokrzyskim na prywatnym wyjeździe; kobieta w sile wieku (była w kwarantannie po kontakcie z zakażoną osobą). Te dwie osoby są w izolacji w warunkach domowych. Trzeci przypadek to starszy mężczyzna (przebywał na oddziale przejściowym w Końskich, a od wczoraj znajduje się w szpitalu zakaźnym w Starachowicach. Do zakażenia nie doszło na terenie powiatu koneckiego).

REKLAMA

Łącznie na terenie powiatu koneckiego odnotowano 28 ozdrowieńców (2 osoby wyzdrowiały w ciągu ostatniej doby), 1 zgon i aktualnie 6 aktywnych przypadków (4 w izolacji domowej, 2 w szpitalu w Starachowicach).

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 885 zachorowań na COVID-19, w tym 45 zgonów oraz 721 ozdrowień. W całym kraju dotychczas potwierdzono 40 tysięcy 104 przypadki zachorowań, 1624 zgony, 30 292 osoby wyzdrowiały.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *