REKLAMA

Koronawirus raport. Zakażeni pacjenci i część personelu hospicjum koneckiego szpitala

Do wielu zdiagnozowanych przypadków zakażenia koronawirusem doszło w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Łukasza w Końskich, a dokładniej w Hospicjum i Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, gdzie zachorowało 17 osób. Łącznie o 32 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie koneckim ostatniej doby. Ponadto w naszym raporcie przekazujemy dane z powiatu, województwa i kraju. 

REKLAMA

W Hospicjum i Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym koneckiego szpitala zdiagnozowano COVID-19 u wszystkich czternastu pacjentów, a także u trzech osób z personelu. Zakażeni koronawirusem są już odizolowani i znajdują się pod nadzorem lekarskim. Spośród zarażonych jeden pacjent ma objawy zapalenia płuc. Informacje te potwierdza nam dyrektor koneckiej lecznicy Wojciech Przybylski.

REKLAMA

Liczba potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 w powiecie koneckim na piątek 20 listopada to 1591, a oznacza to wzrost o 32 zakażenia w porównaniu z poprzednią dobą. Liczba aktywnych przypadków to 504, z czego 78 osoby przebywa w szpitalach, a 426 w izolacji domowej. W powiecie koneckim dotychczas odnotowano 51 zgonów. Chorobę dotychczas pokonało 1036 osób. W kwarantannie wciąż przebywa 1039 mieszkańców powiatu koneckiego.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 26 038 zachorowań na COVID-19, w tym 470 zgony oraz 11 259 ozdrowień. Od początku epidemii w kraju odnotowano 819 262 zachorowań, a tylko dziś – 22 464.

REKLAMA

3 thoughts on “Koronawirus raport. Zakażeni pacjenci i część personelu hospicjum koneckiego szpitala

 1. a tak sie cieszyliście i słuchali jak świnioa grzmotu gdy wam anżej wciskał,że już po pandemi! To gdzie teraz ten wasz anżej?

 2. Większość DPS, ZOL itp. domów starców i dla chorych pozamykana dla odwiedzających krewnych i co, i nic to nie dało bo koronę przynosi personel tych placówek. Jaki jest sens tak męczyć chorych i starszych ludzi izolacją od rodzin ?

 3. Chłopie palnij się w ten swój pusty dzban , ty nie umiesz dobrze czytać, kto przy zdrowych
  zmysłach dziś mógłby mówić o końcu pandemii,ale żebyś czuł się usatysfakcjonowany
  tym,że zechciałem z Tobą dyskutować ,to Ci powiem kto już w czerwcu ogłosił koniec
  pandemii w końcu pażdziernika ,a był to niejaki Borys Budka ksywa Wysuszony Lenin,
  i to właśnie on chciał teraz organizować wybory prezydenckie.Zrozumiłeś ?
  I na koniec taka myśl jednego z prezydentów ,,lepiej siedzieć cicho i być podejrzany o głupca
  niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.I po co ci to było Grzegorzu Dyndało to tak od
  Fredry dla podniesienia Twego prymitywnego intelektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *