REKLAMA

Koronawirus raport. Trzy nowe zakażenia w powiecie i nowe ozdrowienie

Najnowszy raport epidemiczny w powiecie koneckim: mamy trzy nowe zakażenia. Dwa z nich dotyczą starszych osób z gminy Słupia Konecka, jedno mężczyzny w sile wieku. Jest też jedno ozdrowienie. Publikujemy dane z powiatu, województwa i kraju. 

REKLAMA

Mamy 3 nowe zakażenia w powiecie koneckim. Potwierdzone przypadki dotyczą: mężczyzny w siły wieku i dwóch starszych osób (kobieta i mężczyzna). Mężczyzna w sile wieku był pacjentem oddziału przejściowego w Szpitalu im. św. Łukasza w Końskich. Obecnie jest już przetransportowany do szpitala zakaźnego w Starachowicach. Z kolei starsi Państwo to prawdopodobnie mieszkańcy gminy Słupia Konecka (taką informację podał wójt tej jednostki samorządowej). Są w stanie dobrym, zarazili się poza powiatem koneckim, a obecnie przebywają w izolacji domowej. W powiecie koneckim odnotowano też jedno nowe ozdrowienie.

REKLAMA

To oznacza, że dotychczas w powiecie koneckim: potwierdzono 32 zakażenia, a w tym są – 24 osoby ozdrowione, 7 aktywnych przypadków (6 osób w izolacji domowej, 1 osoba w szpitalu) i 1 zgon.

Na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 851 zachorowań na COVID-19, w tym 41 zgonów oraz 637 ozdrowień. W całym kraju dotychczas odnotowano 37 216 potwierdzonych przypadków zachorowań, 26 048 osób wyleczono, 1562 osoby zmarły.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *