REKLAMA

Koronawirus w szpitalu. Wśród chorych ratownik i sekretarka

Trzy kolejne osoby związane ze Szpitalem im. św. Łukasza w Końskich są zarażone koronawirusem – to ratownik medyczny, sekretarka medyczna i przedstawicielka tak zwanego innego personelu. W sumie w powiecie mamy już dziesięć przypadków zachorowań. 

REKLAMA

O trzech nowych zachorowaniach w powiecie koneckim poinformowały służby wojewody. To dwie kobiety w sile wieku i mężczyzna w sile wieku (służby tak określają osoby w wieku 40-60 lat). Więcej o nowych przypadkach mówi nam Anna Wojtasińska, Powiatowy Inspektor Sanitarny –„To są przypadki powiązane z koneckim szpitalem. Na chwilę obecną 8 przypadków w szpitalu, nie podawana w naszych statystykach jest jedna osoba – lekarz spoza naszego województwa. Nowe przypadki to: ratownik medyczny, sekretarka administracji medycznej i jedna osoba – inny personel. W sumie w powiecie koneckim mamy 10 osób zakażonych. Jeszcze nie wszystkie wyniki wykonane w koneckim szpitalu do nas spłynęły” – mówi Anna Wojtasińska.

REKLAMA

Na 10 chorych osób w powiecie koneckim aż 8 związanych jest z koneckim szpitalem. Z kolei  na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano już 210 przypadków zachorowań na COVID-19, w tym są 4 zgony oraz 7 ozdrowień.

W Polsce dzisiaj zanotowano 545 zachorowań, zmarło 13 osób. Łącznie w Polsce mamy 9287 osób zakażonych.

REKLAMA

2 thoughts on “Koronawirus w szpitalu. Wśród chorych ratownik i sekretarka

  1. Czy jest tajemnicą: czy lekarz spoza naszego województwa, o którym mowa w kontekście koneckiego szpitala pracował jednocześnie w innych podmiotach leczniczych? Kiedy Dyrekcja/rzecznik wypowie się na temat źródła zakażenia w świetle stosowanych procedur międzyszpitalnych i zasad obsady personelu medycznego?

  2. Pingback: Pomóż szpitalowi kupując maseczkę z wzorem Widzewa FC Końskie | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *