REKLAMA

Koronawirus znów w koneckim szpitalu. Raport epidemiczny

W piątek potwierdzono czwarte aktywne i 21 łącznie zakażenie koronawirusem w powiecie koneckim. Nowym zakażonym jest pacjent Szpitala im. św. Łukasza w Końskich. To pierwszy szpitalny przypadek od wielu tygodni. Podajemy dane z powiatu, województwa i kraju. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

W powiecie koneckim odnotowano dotychczas 21 zachorowań –„Nowy przypadek to starszy mężczyzna, który był pacjentem oddziału przejściowego, czyli oddziału utworzonego po to by wyłapywać takie zachorowania. Oznacza to, że mamy 4 aktywne przypadki w powiecie: dwa z nich są w izolacji domowej, jedna osoba przebywa w szpitalu jednoimiennym i czwarty to ten najnowszy – starszy mężczyzna, który obecnie jest transportowany do szpitala zakaźnego. Oprócz tego w naszym regionie odnotowaliśmy 1 zgon i 16 ozdrowień” – tłumaczy Anna Wojtasińska, Powiatowy Inspektor Sanitarny z Końskich.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 439 zachorowań na COVID-19, w tym 22 zgony oraz 250 ozdrowień. W całym kraju w piątek przybyło 333 chorych, łącznie potwierdzonych przypadków w naszym kraju jest już 23 155.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *