REKLAMA

Korowód z pochodniami i puszczanie wianków. Noc Świętojańska już w sobotę

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza do wzięcia udziału w Magicznej Nocy Świętojańskiej, która odbędzie się w najbliższą sobotę na koneckich Browarach.  

REKLAMA


Młodzież i członkowie grupy artystycznej słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentują widowisko oparte na dawnych wierzeniach i obyczajach. „Będziemy witać lato, a dziewczęta w białych szatach i wiankach na głowach będą poszukiwać chłopców i kwiatu paproci. Pokażemy też, jak w magiczną noc przesilenia letniego zbierano dawniej zioła, którym przypisywane były tajemne moce. Nie może też zabraknąć puszczania na wodę wianków, co stanie się, gdy zapadnie zmierzch. Nad staw przybędzie korowód z pochodniami i wiankami. Nasze wokalistki zaprezentują tradycyjne pieśni” – opowiada Anna Wiaderna, która przygotowała program.

Gwiazdą wieczoru będzie Kapela Drewutnia z Lubelszczyzny, która ma w swym repertuarze utwory łemkowskie, ukraińskie, pieśni ziemi lubelskiej, śląskiej i Małopolski. Na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Końskie będzie można zakupić tradycyjne potrawy.

REKLAMA

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00. Organizatorzy zachęcają d0 przynoszenia własnych leżaków, koców czy składanych krzesełek.

A jak impreza przebiegała rok temu? Zobaczcie wideo poniżej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *