REKLAMA

Kos za Bocheńskiego na stanowisku prezesa KSSPR! [wideo]

W czwartek 5 grudnia utworzył się nowy, czteroosobowy Zarząd Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej, na którego czele stanął Andrzej Kos. Wiceprezesem ds. sportowych został ponownie Wojciech Jasnos. Wiceprezesem ds. organizacyjnych został Łukasz Woźniak, natomiast członkiem Zarządu został Kamil Kosmal, który był już wiceprezesem ds. sportu od lutego 2016 roku do sierpnia 2017 roku.

REKLAMA

Nowy zarząd został wybrany, ponieważ w listopadzie Piotr Bocheński zrezygnował z funkcji prezesa i członka Zarządu KSSPR. Przypomnijmy, że Piotr Bocheński był prezesem od 2 lutego 2016 roku do 14 listopada 2019 roku.

Wyboru nowego zarządu dokonano na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Wyborczym Członków KSSPR, o czym opowiadał nam nowy prezes  Andrzej Kos –„Otrzymałem propozycję objęcia tej funkcji bez wyborów, bez zwoływania walnego. Nie zgodziłem się z prostej przyczyny – aby dać wszystkim możliwość wypowiedzenia się, demokratycznego wyboru członków zarządu – tak się stało właśnie 5 grudnia. Zwołaliśmy na wniosek Komisji Rewizyjnej Nadzwyczajne Walne Zebranie, na którym to właśnie dokonaliśmy wyboru członków nowego zarządu. Mamy nadzieję na prężne działanie […] Jestem bardzo wdzięczny za obdarzone mnie zaufanie, ponieważ 12 z 13 osób zagłosowało na mnie. To zmotywowało mnie do tego, by objąć tę funkcję. Funkcja łatwa nie jest – wie to każdy, kto miał z klubem do czynienia. Natomiast myślę, że dzięki wspólnym działaniom wszystkich – zarządu, członków, sympatyków i mieszkańców gminy i powiatu – damy radę!” – mówił Andrzej Kos.

REKLAMA

Na zdjęciu Andrzej Kos

Czym różnić się będą „Konie” teraz, z nowymi władzami? O tym opowiedział nam członek zarządu Kamil Kosmal –„Chcemy, żeby klub był otwarty dla wszystkich. Nie może być tak, jak do tej pory – część sponsorów, kibiców była wypraszana, była niemile widziana przez zarząd, a my chcemy stworzyć jedną, wielką rodzinę”.

Kamil Kosmal w latach 2016-2017 pełnił funkcję wiceprezesa ds. sportu Zarządu KSSPR. Dlaczego postanowił wrócić? –„Chciałem wrócić i wróciłem dlatego, że wierzę, że tę piłkę ręczną w Końskich da się jeszcze odbudować. Sytuacja jest naprawdę bardzo ciężka, ale liczę, że dzięki kibicom, sponsorom, z którymi chcemy stworzyć jedną wielką rodzinę, uda nam się odbudować ten klub i wyprowadzić go na szczyty tabel tak, jak było dawniej. Nie może być tak, że klub z pierwszej ligi boryka się w środku tabeli, brakuje zawodników, a grupy młodzieżowe są coraz słabsze. Chcemy to wszystko odbudować, ale potrzeba na to czasu” – mówił nam Kamil Kosmal.

Nowy zarząd ma przed sobą bardzo dużo pracy zarówno pod kątem organizacyjnym jak i kadrowym, jednak jego członkowie z Andrzejem Kosem na czele zapowiadają, że mają w głowach wiele pomysłów, które podniosą klub na nogi oraz nadadzą rozwojowi piłki ręcznej w naszym regionie jeszcze większą atrakcyjność niż do tej pory.

Na zdjęciu Kamil Kosmal

W planach do rozważenia są między innymi: sektorowa sprzedaż biletów, przedsprzedaż biletów, oprawa muzyczna i taneczna na meczach, atrakcje dla dzieci oraz całych rodzin. Bardzo ważnym postanowieniem nowego zarządu jest też transparentność stowarzyszenia – media oraz mieszkańcy mają być na bieżąco informowani o działaniach KSSPR. Prezes Andrzej Kos zapowiada, że już na ostatnim meczu rundy, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 18:00, będziemy mogli zobaczyć niektóre zmiany„Będzie fajna zabawa – będzie występ taneczny, będzie oprawa muzyczna. Zapraszamy wszystkich sympatyków, rodziny, sponsorów, bo bez nich oczywiście ten klub nie istnieje” – mówił nam Andrzej Kos.

Wyboru nowych władz stowarzyszenia pogratulował zastępca burmistrza miasta i gminy Końskie Krzysztof Jasiński. Zwrócił on także uwagę na dużą odpowiedzialność, jaka spoczywa na zarządzie. Był bardzo wdzięczny za zaproszenie i wyraził pełne wsparcie dla zarządu, a także chęć pomocy z funduszy gminnych. Obiecał również pomoc w realizacji planów związanych z kampanią promującą piłkę ręczną wśród dzieci i młodzieży szkolnej włącznie z możliwością utworzenia klas sportowych, jeśli będzie odpowiednia liczba chętnych dzieci.

Redakcja tkn24.pl serdecznie życzy nowemu Zarządowi KSSPR sukcesów oraz spełnienia swoich zamierzonych celów!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *