REKLAMA

Kot na drzewie. Strażacy na pomoc [zdjęcia]

Wczoraj strażacy z OSP Ruda Maleniecka otrzymali zgłoszenie o kocie na drzewie. Według właściciela zwierzę przebywało tam od trzech dni. Drabina wozu z Rudy okazała się za krótka, dlatego też do akcji zadysponowano JRG Końskie z podnośnikiem o 25-metrowym zasięgu.

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce w czwartek w Rudzie Malenieckiej. Przed godz. 14.30 strażacy z tamtejszego OSP zostali zadysponowani do kota znajdującego się na drzewie na wysokości ok. 10 metrów. „Niestety nasza 10-metrowa drabina samochodu GBA 3,5/27 Iveco była zbyt krótka, żeby akcja była skuteczna. Dlatego na miejsce został zadysponowany również podnośnik hydrauliczny z JRG Końskie o 25-metrowym zasięgu” – relacjonują druhowie z OSP w Rudzie Malenieckiej.

REKLAMA

„Według właściciela zwierzęcia, kot przebywał na drzewie od trzech dni. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustawieniu podnośnika SH-25 oraz podjęcia próby zdjęcia kota z drzewa. Zwierzę wystraszyło się ratowników będących w koszu podnośnika i spłoszone samo zeszło na ziemię oddalając się w nieznanym kierunku. Na tym działania zakończono” – mówi st. kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy PSP Końskie.

Ostatecznie kot cały i zdrowy powrócił do właścicieli.

Zdjęcia (OSP KSRG Ruda Maleniecka):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *