REKLAMA

Kradzieże na cmentarzu w Odrowążu

Na cmentarzu w Odrowążu w gminie Stąporków doszło w ostatnim czasie do wielu kradzieży. Po wstępnych oględzinach zauważono, że na 16 grobach brakuje niektórych elementów. Policja prowadzi dochodzenie mające ustalić sprawców. Policja apeluje o zgłaszanie wszystkich, którzy zauważą, że groby ich bliskich mogły zostać okradzione.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do ograbienia miejsca spoczynku zmarłych – skradziono między innymi krzyże, wizerunki osób świętych wykonane z metali kolorowych. Trwają czynności na miejscu zdarzenia, obecnie trwa szacowanie strat i poszukiwanie sprawcy lub sprawców tego czynu” – mówiła oficer prasowy Powiatowej Komendy Policji w Końskich sierż. Marta Przygodzka.

Na chwilę obecną trzy poszkodowane osoby złożyły zawiadomienie o tym przestępstwie. Policja szacuje, że do tych zdarzeń mogło dojść w okresie od 1 listopada do dziś.

REKLAMA

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami sprawca czynu dopuścił się złamania artykułu 262 kodeksu karnego, czyli znieważenia spoczynku osoby zmarłej.

Jeszcze kilka miesięcy temu na cmentarzu w Odrowążu zostały zdewastowane niektóre groby. Więcej o tym możecie przeczytać TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *