REKLAMA

Krakowskie CBA przyjrzy się działaniom Wszechnicy Koneckiej

Na przełomie wieków XX i XXI do życia zostało powołane Towarzystwo Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka”. Ostatnio dotarły do nas informacje, że działania tej organizacji wnikliwie bada Centralne Biuro Antykorupcyjne. 

REKLAMA

Towarzystwo swoją siedzibę ma w budynku Starostwa Powiatowego, a skład jego zarządu od początku po dzień dzisiejszy stanowią osoby związane z pracownikami powiatowej jednostki samorządowej.

starostwo1

REKLAMA

To biuro senatora Jacka Włosowicza po wnikliwej analizie wpływających do niego dokumentów zdecydowało się o podejrzewanych nieprawidłowościach poinformować CBA. –„Od kilku miesięcy nasi prawnicy analizowali szereg informacji i dokumentów, które do nas trafiały. Komplet wraz z analizą przekazaliśmy do CBA. CBA zbada działalność Wszechnicy Koneckiej we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Końskich.” – poinformował nas Mariusz Gosek, dyrektor biura poselsko-senatorskiego Jacka Włosowicza i Zbigniewa Ziobro.

Dyrektor Gosek dodaje również, że Włosowicz jeszcze jako europoseł wspólnie z niektórymi radnymi powiatu koneckiego próbował przyjrzeć się działaniom „Wszechnicy Koneckiej”. –„Nasze biuro nie posiada narzędzi, które pozwoliłyby na jednoznaczne rozstrzygnięcia w zakresie zgłoszonych informacji i przekazanych do biura materiałów. Te posiada CBA. Stąd przekazanie sprawy dla tej służby.” – tłumaczy Mariusz Gosek.

W ostatnich dniach do biura Włosowicz & Ziobro wpłynęło pismo od Bogdana Sakowicza – zastępcy szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego zawiadamiające, iż sprawa została przekazana do Delegatury CBA w Krakowie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *