REKLAMA

Kreatywny język polski w Miedzierzy. Uczniowie zrobili koszulki o 'Małym Księciu’! [zdjęcia]

O tym, że zdalne lekcje mogą być kreatywne i nieszablonowe udowodnili uczniowie Szkoły Podstawowej w Miedzierzy. Ciekawą formę podsumowania lektury „Mały Książę” przyjęła tamtejsza klasa VIII – uczniowie robili inspirowane cytatami z książki t-shirty!

REKLAMA

Jak zapewne wszyscy pamiętamy, „Mały Książę” wzruszająca opowieść o małym i samotnym chłopcu, który opuszczając swoją asteroidę B612 wyrusza w bardzo ciekawą, życiową podróż. Książka ta jest pełna zarówno uczucia, jak i głębokiej mądrości. Stąd też pomysł polonistki, Agnieszki Czarneckiej, by uczniowie wybrali spośród wielu sentencji zamieszczonych w tekście te, które wyjątkowo zwróciły ich uwagę, a następnie zamieścili je na koszulkach.

REKLAMA

Oczywiście wcześniej przygotowali sobie białe t-shirty, mazaki, markery i przystąpili do pracy. Na koszulkach, obok napisów, znalazły się też rysunki doskonale kojarzące się z treścią książki. Jak widać na tym przykładzie, lekcje nie muszą być nudne nawet w czasie zdalnego nauczania. Za swoją pracę uczniowie zostali nagrodzeni wysokimi ocenami i pochwałą nauczyciela.

Kiedy powróci nauka stacjonarna, z tych własnoręcznie zaprojektowanych koszulek powstanie wystawa.

Zdjęcia (Szkoła Podstawowa w Miedzierzy):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *