REKLAMA

Królewiaczki wygrywają prestiżowy konkurs! [zdjęcia]

W piątek w Filharmonii Świętokrzyskiej odbył się koncert finałowy VI Świętokrzyskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Zwyciężyły „Królewiaczki” z gminy Smyków w powiecie koneckim! 

REKLAMA

W przesłuchaniach zaprezentowało się dwustu młodych wokalistów w wieku od 9 do 19 lat, zarówno soliści jak i zespoły muzyczne, z trzech województw: świętokrzyskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Wśród nich nie zabrakło zespołu Królewiaczki. Do Finału Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej zakwalifikowali się najlepsi, którzy wystąpili na uroczystej gali.

REKLAMA

Jury konkursu podkreśliło, że poziom tegorocznej rekordowej edycji był bardzo wysoki. Jury nagrodziło I miejscem zespól Królewiaczki przygotowany przez Agnieszkę Nowacką i Annę Gorzelak. Utalentowane wokalistki otrzymały pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorem wydarzenia było Europejskie Centrum Bajki imienia Koziołka Matołka w Pacanowie. Piękne występy laureatów nagradzała gromkimi brawami publiczność oraz zaproszeni goście: Andrzej Bętkowski – marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa, Jerzy Duda – zastępca wójta Gminy Smyków,  Anna Cholewińska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Królewcu, Agnieszka Nowacka – opiekun artystyczny zespołu, Ewa Sosnowska-Dudek – stylistka.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *