REKLAMA

Królewiaczki wystąpiły w Krakowie [zdjęcia]

W dniach 16-17 listopada zespół „Królewiaczki” gościł w Krakowie. Głównym celem wyjazdu był występ podczas koncertu finałowego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. 

REKLAMA

Zespół w składzie: Zofia Dudek, Amelia Bąk, Julia Opala, Aleksandra Kowalczyk, Joanna Lachowska i Eliza Opala zaprezentował się na scenie krakowskiego kina Kijów. Wokalistka wspierała Agnieszka Nowacka – opiekun artystyczny.

REKLAMA

„Koncert Galowy był wzruszającą i śpiewającą lekcją patriotyzmu, podczas której młodzi artyści jak i licznie zebrana publiczność upowszechniali wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej, Żołnierzach Niezłomnych, przypominali piosenki śpiewane w oddziałach partyzanckich w latach 1939-1956. Zespół „Królewiaczki” jest zdobywcą Małego Grand Prix III edycji festiwalu” – mówi Agnieszka Nowacka.

Oprócz prób i występu artystycznego wokalistki uczestniczyły we mszy świętej w Bazylice Mariackiej, były też pod Oknem Papieskim i przy ławkach dedykowanych papieżowi Janowi Pawłowi II i sanitariuszce AK Danucie Siedzikównie „Ince”.

Zdjęcia (archiwum zespołu):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *