REKLAMA

Królewski Rajd dla Natalii przeszedł przez gminę Smyków [wideo, zdjęcia]

W sobotę wieczorem w gminie Smyków miał miejsce charytatywny rajd z pochodniami, podczas którego zbierano środki dla Natalii chorej na epilepsję oraz słabą krzepliwość krwi. Na wydarzeniu organizowanym przez Stowarzyszenie ImperActive pojawiło się wiele osób, które chciały aktywnie wesprzeć akcję.

REKLAMA

Rajd ruszył spod remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Królewcu, skąd uczestnicy wybrali się do Adamowa, gdzie czekał ich pierwszy postój. Tam mogli zjeść kiełbaskę z ogniska czy napić się gorącej herbaty. Podczas wydarzenia można było wrzucić do puszki pieniądze, które przeznaczone zostaną na pomoc chorej Natalii pochodzącej z gminy Smyków.

– „Po przyjściu z trasy rajdu będzie możliwość wziąć udział w loterii fantowej, kiermaszu książek oraz przy zakupie posiłku regeneracyjnego można wrzucić dowolną kwotę do puszki” – opowiada rzecznik prasowy Stowarzyszenia ImperActive Karol Leśniak.

REKLAMA

Trasa rajdu wynosiła 6 kilometrów. Uczestnicy otrzymali pochodnie, z którymi przemaszerowali z punktu do punktu. W pochodzie uczestniczyli też strażacy z okolicznych jednostek OSP. W wydarzeniu wzięli udział między innymi wicewójt gminy Smyków Jerzy Duda oraz przewodnicząca rady gminy Danuta Jarek.

– „Oczywiście bardzo się cieszymy, że jesteśmy gospodarzami Pierwszego Królewskiego Rajdu Pieszego. Widzimy, że zainteresowanie jest duże. My jako włodarze gminy szczycimy się, że ludzie podejmują tego typu akcje, bo przecież warto pomagać. Jest to coś pięknego dla potrzebujących, no i oczywiście jest to cel szlachetny” – mówił nam wicewójt gminy Smyków Jerzy Duda.

Przypomnijmy, że Natalia choruje na epilepsję, czyli sublateralną chorobę genetyczną. Ponadto dziewczynka ma problemy z krzepliwością krwi, przez co wymaga stałej opieki. Współorganizatorami wydarzenia były lokalne koła gospodyń wiejskich, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Smyków, sołectwo Adamów oraz jednostki OSP z terenu gminy Smyków. Gdy poznamy wyniki finansowe sobotniej zbiórki niezwłocznie o nich Państwa poinformujemy.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

2 thoughts on “Królewski Rajd dla Natalii przeszedł przez gminę Smyków [wideo, zdjęcia]

  1. Paulina pisze:

    Jarek znowu pijany

  2. […] w formie pomocy rzeczowej. Zbiórka finansowa miała miejsce podczas imprezy, o której pisaliśmy TUTAJ. Wesprzeć akcję można było poprzez wrzucenie pieniędzy do puszki, kupienie jedzenia podczas […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *