REKLAMA

Kronika Kryminalna: dwie kradzieże z włamaniem i oszustwo

W ostatnim czasie w powiecie koneckim miały miejsce trzy drobne przestępstwa: dwie kradzieże z włamaniem i oszustwo. Jak, gdzie, kiedy – o tym poniżej.

REKLAMA

REKLAMA

Gmina Ruda Maleniecka

Pod koniec czerwca nieznany sprawca wszedł niezauważony na teren prywatnej, aczkolwiek niezamieszkanej posesji. Tam wyłamał skobel przy drzwiach w budynku gospodarczym i ukradł znajdującą się w nim bramę dwuskrzydłową z słupkami, sieczkarnię i kosiarkę spalinową. Sumaryczna wartość szacunkowa tych przedmiotów  opiewa na kwotę blisko 2500 zł.

Gmina Końskie

Kilka dni temu 32-latka na portalu ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż ubrania. Potencjalny nabywca, jak się później okazało oszust, pod pretekstem formalności związanych z dokonaniem zakupu przesłał kobiecie link, gdzie zalogowała się podając dane dostępowe do rachunku bankowego. Nieznany sprawca wypłacił z konta 32-latki 4000 złotych.

Gmina Stąporków

W ostatnim tygodniu sprawca kradzieży włamał się do budynku gospodarczego. Zabrał ze sobą dwie kosiarki spalinowe. Wartość strat właściciel oszacował na kwotę 1200 złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *