REKLAMA

Kronika policyjna: Błyskawicznie odzyskali rower w Końskich, złodziej w gminie Stąporków

Uważajmy na swoje rzeczy osobiste, bo złodzieje tylko czekają na okazję. Kilka dni temu na terenie gminy Stąporków ofiarą kradzieży stała się 50-letnia kobieta. Wczoraj obiektem pożądania przestępców w Końskich był rower.

REKLAMA

Zacznijmy jednak od przestępstwa w gminie Stąporków. Tam na terenie sklepu nieznany sprawca korzystając z nieuwagi pokrzywdzonej lat 50 dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 750 zł oraz telefonu komórkowego o wartości 1000 zł, które znajdowały się w torbie podręcznej, pozostawionej bez nadzoru.

ukradli rower 2

Taki rower zamarzył się dwóm rabusiom z Końskich.

Wczoraj w Końskich policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji  po kilkunastu minutach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 24 lat, podejrzewanych o kradzież roweru zaparkowanego w centrum miasta. Około godziny 11:00 do koneckich policjantów dotarła informacja o kradzieży roweru zaparkowanego przed jednym ze sklepów w centrum Końskich. Tuż po telefonie od zgłaszającego informacja o utraconym rowerze trafiła do wszystkich patroli na terenie miasta. Policjanci będący w patrolu pieszym w rejonie targowiska miejskiego zauważyli dwóch mężczyzn, którzy prowadzili rower odpowiadający opisowi skradzionego przed kilkunastoma minutami jednośladu.

REKLAMA

Mundurowi postanowili natychmiast przystąpić do działania. W trakcie czynności okazało się, że 23 i 24 letni mieszkańcy gminy Końskie są pod wpływem alkoholu. Obaj mieli blisko po dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie rozmowy z policjantami, żaden z nich nie potrafił określić do kogo należy jednoślad w którego posiadanie weszli mężczyźni. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji koneckich policjantów nastolatek odzyskał utracony rower warty 700 złotych.  –„23 i 24 latek noc spędzili w policyjnym areszcie. Dalszym losem zatrzymanych mężczyzn zajmie się teraz sąd. Za czyn którego się dopuścili grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.” – informuje nas Tomasz Kruszyna, oficer prasowy koneckiej policji.

To oni dopuścili się kradzieży roweru.

To oni dopuścili się kradzieży roweru.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *