REKLAMA

Kronika policyjna: dwa oszustwa przez Internet, kradzież oleju napędowego oraz personaliów

Od końca sierpnia do teraz w powiecie koneckim doszło do czterech drobnych przestępstw: dwóch oszustw podczas dokonywania zakupów drogą internetową, kradzieży oleju napędowego ze zbiornika maszyny robotniczej oraz danych personalnych i profilu społecznościowego, a za jego pomocą wyłudzenie pieniędzy od mieszkańca gminy Stąporków.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Gmina Stąporków

REKLAMA

W czwartek 18 sierpnia, mieszkaniec gminy Stąporków, z zamiarem zakupu przez Internet laptopa o wartości 200 euro, dokonał przedpłaty i nie otrzymał towaru.

31 sierpnia do Komendy Policji w Stąporkowie wniósł zgłoszenie 20-latek, od którego nieznany z nazwiska sprawca wyłudził 500 zł płatne BLIKiem, korzystając z profilu i podszywając się pod jego kolegę.

Gmina Ruda Maleniecka

22 sierpnia nieznany sprawca zakradł się do miejsca postoju koparki w gminie Ruda Maleniecka i ze zbiornika na jej paliwo, wypompował 180 litrów oleju napędowego o wartości 1200 zł.

Powiat konecki

7 września w Końskich 20-latek wystawił dwie pary butów na sprzedaż na jednym z portali handlowych w Internecie. Od osoby zainteresowanej kupnem otrzymał e-mail z linkiem, po wejściu w który wydawało się, że ogląda stronę banku, w którym ma konto. Wkrótce otrzymał wiadomość sms, że z jego rachunku przelano 600 zł.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *