REKLAMA

Kronika policyjna: dwa potrącenia i seria oszustw

W Kapałowie (gmina Radoszyce) oraz w Fałkowie doszło ostatnio do potrąceń. W całym powiecie miało miejsce kilka oszustw i kradzieży. O tym dziś w kronice policyjnej tkn24. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Wczoraj (czwartek 07.12.2017) w Kapałowie 26-letni mężczyzna jadący drogą wojewódzką 728 swoim Volkswagenem Passatem potrącił idącego blisko środka jezdni i po prawej (niewłaściwej dla pieszych) stronie drogi 70-letniego mężczyznę, który szedł w stronę Mularzowa. 26-letni kierowca prawdopodobnie nie zauważył pieszego lub ten zatoczył mu się pod koła. Kierujący był trzeźwy.

W tym tygodniu do potrącenia doszło także w Fałkowie. Na skrzyżowaniu ulic Przedborskiej i Wierzbowej Volkswagen Golf kierowany przez 20-latka zderzył się z 52-letnim rowerzystą. Mężczyzna podróżujący rowerem został zabrany do szpitala.

REKLAMA

Bez sumienia okazała się być oszustka w gminie Końskie. Nieznana kobieta wykorzystując nieuwagę 92-letnie kobiety podając się za pracownicę socjalną poprosiła staruszkę o okazanie posiadanych banknotów celem spisania ich numerów. Ostatecznie zabrała 92-latce 800 złotych i wyszła z jej mieszkania.

Uwaga na oszustów, którzy chcą wynająć nam na okres świąteczny, sylwestrowy lub ferii domek w górach. Ofiarą takich osób padły dwie osoby z naszego powiatu. Kobieta z Końskich dokonała wynajmu domku w Zakopanem przelewając pieniądze w kwocie 322 zł. Śledczy ustalili, że oferowany domek nie istnieje, a z oferentem nie ma możliwości kontaktu. Z kolei mężczyzna z Gowarczowa dokonał wynajmu domku w Kościelisku przelewając 700 złotych. Tutaj również ustalono, że domek nie istnieje, a z oferentem nie ma żadnego kontaktu.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *