REKLAMA

Kronika policyjna: Kradzież, cudza karta kierowcy, narkotyki

W dzisiejszej kronice piszemy o kradzieży w gminie Końskie, kierującym ciężarówką z cudzą kartą i przekroczonym czasie pracy oraz o kierowcy z narkotykami i pod ich wpływem.

REKLAMA

Gmina Końskie, 24.02.2021 r.

W gminie Końskie nieznany sprawca włamał się do podpiwniczenia budynku mieszkalnego, a następnie do pomieszczenia garażu, skąd ukradł narzędzia do obróbki drewna. Właściciel oszacował wartość start na kwotę blisko 9000 złotych.

REKLAMA

Końskie, 26.02.2021 r.

W piątek, około godziny 10.00 mundurowi z koneckiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że kierowca scanii może poruszać się na cudzej karcie kierowcy. Policjanci udali się w miejsce wskazane przez zgłaszającego. Przy ul. Fabrycznej w Końskich zatrzymali do kontroli drogowej scanię, kierowaną prze 32-latka.

Okazało się, że mężczyzna korzystał z cudzej karty kierowcy. Dodatkowo tachograf wykazał, że w lutym bieżącego roku mężczyzna przekroczył dozwolony czas pracy. Za ujawnione wykroczenia funkcjonariusze nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 2000 złotych. Z przeprowadzonych czynności materiały zostaną przesłane do Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Kielcach celem wszczęcia postępowania administracyjnego wobec przedsiębiorcy.

Stąporków, 2.03.2021 r.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Stąporkowie na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej 27-latka, który kierował volkswagenem. „Mężczyzna w trakcie kontroli był wyraźnie pobudzony. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości 27-latka analizatorem środków odurzających ustalono, że prawdopodobnie kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków. Pobrana została mu krew do dalszej analizy” – relacjonuje st. sierż. Marta Przygodzka, oficer prasowy KPP w Końskich.

Funkcjonariusze znaleźli w aucie dwa zawiniątka z zawartością około 3 gramów suszu, a także porcję białego proszku. Jedno wstępnie zidentyfikowane jako marihuana, a drugie jako amfetamina. Mężczyzna odpowie przed sądem. Może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności oraz kilkuletnia utrata prawa jazdy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *