REKLAMA

Kronika policyjna: Kradzieże i oszustwa metodą na BLIKA

W dzisiejszej kronice policyjnej piszemy o kradzieżach oraz oszustwach internetowych metodą na BLIKA.

REKLAMA

Gmina Smyków

REKLAMA

Mieszkaniec gminy Smyków za pośrednictwem jednego z internetowych sklepów zakupił ogrodowy basen za kwotę blisko 500 złotych, lecz zakupionego towaru nie otrzymał.

Gmina Stąporków

Mieszkanka gminy Stąporków za pośrednictwem portalu społecznościowego otrzymała wiadomość od nieznanego sprawcy, podszywającego się pod jej brata z prośbą o pożyczenie pieniędzy za pośrednictwem kodu BLIK. Kobieta udostępniła kod oszustowi, za pomocą którego wypłacił on z jej konta bankowego 3000 złotych.

Gmina Końskie 

Z jednego z przedsiębiorstw w gminie Końskie nieustalony na ten moment sprawca dokonał demontażu, a następnie kradzieży 18 sztuk paneli ogrodzeniowych. Zgłaszający określił wartość strat na kwotę ponad 2100 złotych.

Powiat konecki, powiat skarżyski

We wtorek 52-letni mieszkaniec Bliżyna zawiadomił skarżyskich policjantów o kradzieży katalizatora ze swojej toyoty. Auto zaparkowane było na przyblokowym parkingu od niedzieli. Kiedy córka pokrzywdzonego chciała odjechać autem, okazało się, że ktoś wyciął z niego katalizator. Straty oszacowano na 1500 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy w środę zatrzymali 19-latka z powiatu koneckiego. Chłopak przyznał się do kradzieży. Skradzione mienie „spieniężył” w punkcie skupu złomu. W czwartek usłyszał zarzut, a niebawem stanie przed sądem. Grozi mu nawet pięć lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *