REKLAMA

Kronika policyjna: kradzieże, oszustwa i niszczenie cudzej własności

W ostatnich dniach na terenie powiatu koneckiego doszło do kilku kradzieży, oszustw oraz do niszczenia cudzej rzeczy. O tych zdarzeniach informujemy w naszej kronice. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Prawdopodobnie w czwartek z terenu budowy domu jednorodzinnego nieznany sprawca dokonał kradzieży 22 słupków metalowych. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 600 złotych.

W ostatnim czasie przed jednym ze sklepów w gminie Smyków, nn. sprawca doprowadził 59-latka do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w ten sposób, że zaoferował mu do sprzedaży dwa laptopy za kwotę 800 złotych mówiąc, że są sprawne. Po powrocie do domu i rozpakowaniu zakupionego towaru mężczyzna stwierdził, że laptopy nie działają, a ponadto brakuje w nich baterii, ładowarek oraz kabli.

REKLAMA

Oszustwu uległ także mieszkaniec gminy Gowarczów: za pośrednictwem internetowego sklepu zakupił pająka ptasznika za kwotę nieco ponad 60 złotych, lecz zakupionego towaru nie otrzymał.

Dużych strat narobił wandal w Końskich.  Na terenie parkingu osiedlowego nieznany sprawca dokonał uszkodzenia pojazdu marki Opel poprzez zarysowanie jego powierzchni lakierniczej oraz przecięcia fotela. Właściciel oszacował straty na kwotę 7000 złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *