REKLAMA

Kronika policyjna: Kradzieże, włamania i oszustwa

W naszej kronice przyglądamy się zdarzeniom o charakterze kryminalnym z ostatnich dni na terenie powiatu koneckiego. Tym razem będzie o wielu oszustwach, kradzieżach i włamaniach. Głównie na terenie gmin: Końskie, Stąporków i Radoszyce. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Na terenie jednej z miejscowości w gminie Radoszyce nieznany sprawca włamał się do niezamieszkałego domu, gdzie dokonał kradzieży miedzianych rur zdemontowanych z instalacji centralnego ogrzewania, butli gazowej oraz 3 baterii łazienkowych. Straty oszacowano na kwotę 3000 złotych.

Do włamań dochodziło ostatnio także na terenie gminy Końskie i gminy Stąporków: w okresie od 22.05.2019r. do 25.05.2019 r. w miejscowości Sworzyce  nieznany na chwilę obecną sprawca po uprzednim podważeniu ramy okna dostał się do wnętrza opuszczonego domu jednorodzinnego, skąd zabrał kuchenkę gazową, metalowy piecyk grzewczy oraz żelazko o łącznej wartości 500 zł.

REKLAMA

W gminie Stąporków złodziej włamał się do niezamieszkałego domu, skąd dokonał kradzieży telewizora, monitora, konsoli do gry oraz głośników. Zgłaszający określił wartość strat na kwotę 2000 złotych. W tej samej gminie sprawca włamał się do wnętrza nieużywanego kontenera Stacji Trafo, gdzie dokonał kradzieży oleju transformatorowego oraz miedzianego uzwojenia rdzenia. Wartość strat oszacowano na kwotę 5000 złotych.

Ostatnio dwoje mieszkańców powiatu koneckiego zostało oszukanych na internetowych aukcjach: 23-latek za pośrednictwem portalu internetowego zakupił telefon komórkowy za kwotę ponad 600 złotych. Do dziś kupujący nie otrzymał towaru a kontakt ze sprzedawcą został zerwany. Z kolei 18-latka z Końskich za pośrednictwem portalu internetowego zawarła umowę z nieuczciwym sprzedawcą telefonu. Na wskazane konto wpłaciła 600 złotych, a sprzętu nie otrzymała.

 

 

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *