REKLAMA

Kronika policyjna: Narkotyki w Stąporkowie, pijany kierowca w Końskich

W miniony weekend na koneckich drogach doszło do dwóch incydentów, które odnotowujemy w naszej kronice policyjnej. W Stąporkowie u kierowcy znaleziono narkotyki. Z kolei w Końskich młody mężczyzna wsiadł za kółko po spożyciu alkoholu. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali w miniona sobotę w nocy do kontroli drogowej osobowego opla. Podczas czynności okazało się, że 28-latek siedzący za kierownicą auta posiada zakazane substancje i najprawdopodobniej znajduje się pod ich działaniem  –„W sobotnią noc mundurowi z Komisariatu Policji w Stąporkowie na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej 28-latka, który kierował osobowym oplem. Nerwowe zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenia u mundurowych. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości mężczyzny analizatorem środków odurzających ustalono, że prawdopodobnie kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków. Pobrana została mu krew do dalszej analizy. Ponadto funkcjonariusze znaleźli w aucie zwitek foliowy z zawartością suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, mężczyzna odpowie przed Sądem” – informuje starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Kolejne zdarzenie z udziałem nieodpowiedzialnego kierowcy miało miejsce w sobotę –„Przed godziną 8:00 rano w Końskich na ulicy Koneckich Odlewników patrol ruchu drogowego KPP Końskie zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Seat Toledo. 24-letni kierujący znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Miał on 0,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu” – opowiada starszy sierżant Przygodzka.

REKLAMA

Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy, a postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Końskich.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *