REKLAMA

Kronika policyjna: Narkotykowe zatrzymanie, kradzieże i oszustwa

W dzisiejszej kronice policyjnej powiatu koneckiego piszemy między innymi o narkotykowym zatrzymaniu, kradzieżach i oszustwach na portalach ogłoszeniowych. 

REKLAMA

Gmina Końskie

REKLAMA

W piątek 30 września w Końskich na terenie niestrzeżonego parkingu osiedlowego nieznany sprawca porysował karoserię seata. Straty oszacowano na 4500 zł.

38-latek za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych zakupił narzędzia za kwotę 150 złotych. Po wpłaceniu pieniędzy na konto sprzedającego kontakt z nim się urwał, a mężczyzna nie otrzymał swojej przesyłki.

W sobotę 8 października ktoś uszkodził ścianę jednego z pawilonów handlowych w Końskich. Właściciel obiektu oszacował straty na kwotę 5000 złotych.

25-latka korzystając z jednego z portali ogłoszeniowych znalazła ogłoszenie dotyczące wynajmu apartamentu w Poznaniu. Kobieta wstępnie ustaliła z oferentem, że za wynajęcie apartamentu zapłaci 480 złotych, jednak wcześniej musi dokonać przedpłatę. Po wpłaceniu 140 złotych na konto wynajmującego, kontakt z nim się urwał.

Za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych 36-latka kupiła stolik dziecięcy z krzesełkami. Kobieta wpłaciła 75 złotych na konto sprzedającego, jednakże do chwili obecnej nie otrzymała towaru, a kontakt z oferentem się urwał.

W środę 12 października dzielnicowy z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Końskich podjął czynności służbowe wobec 19-latka, który podczas rozmowy z funkcjonariuszem nerwowo się zachowywał. W trakcie przeszukania policjant znalazł przy mężczyźnie około 1,5 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Mężczyzna został zatrzymany . Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Gmina Stąporków

Z prywatnej działki w gminie Stąporków nieznany sprawca wyciął i ukradł trzy dęby o wartości 3000 złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *