REKLAMA

Kronika policyjna: Nielegalne papierosy w Gowarczowie, obrobiony sklep w gminie Ruda Maleniecka

Informujemy o ostatnich działaniach koneckich policjantów. Tym razem o zatrzymanej mieszkańce gminy Gowarczów, która posiadała nielegalne papierosy oraz o włamaniu do sklepu na terenie gminy Ruda Maleniecka. 

REKLAMA

Do włamania do sklepu spożywczego w jednej z miejscowości w gminie Ruda Maleniecka doszło w ubiegły piątek nad ranem. Nieznany sprawca po wejściu do pomieszczenia dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 900 złotych. Działał na szkodę 48-letniej właścicielki.

Nielegalne papierosy z gminy Gowarczów.

REKLAMA

Natomiast wczoraj po godzinie 19.00 policjanci ujawnili 370 paczek nielegalnych papierosów na terenie gminy Gowarczów. –„Wczoraj po godz. 19:00 policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą pojechali do gminy Gowarczów, aby sprawdzić swoje podejrzenia co do jednej z mieszkanek – 57-latki. Sprawdzali czy nie posiada ona wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W mieszkaniu kobiety stróże prawa ujawnili 377 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzowych. Kobieta naraziła skarb państwa na uszczuplenia z tytułu niezapłaconego podatku na kwotę 6300 zł. Tą sprawą zajmie się teraz sąd. Kobiecie grozi wysoka kara grzywny.” – informuje sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP w Końskich.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *