REKLAMA

Kronika policyjna: Oszustwa i kradzieże

Tym razem w kronice policyjnej tkn24.pl informujemy o oszustwach i kradzieżach na terenie gminy Końskie oraz gminy Smyków w ostatnich tygodniach. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

W Dzień Kobiet w jednym z salonów kosmetycznych w Końskich nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę personelu dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 700 złotych.

Dużą niefrasobliwością wykazał się 57-latek z Końskich, który zostawił klucze w zamku drzwi wejściowych wynajmowanego mieszkania. Złodziej wykorzystując ten fakt dostał się do wnętrza, skąd dokonał kradzieży telefonu komórkowego. Mężczyzna oszacował wartość strat na kwotę 700 złotych.

REKLAMA

W lutym 34-latek z Końskich na jednym z portali internetowych sprzedał zestaw do diagnostyki komputerowej samochodów. Wysłał sprzęt kupującemu, jednak do dziś nie otrzymał pieniędzy, a kontakt z kupującym został zerwany

Ofiarą internetowego oszustwa padł także 49-letni mężczyzna z Końskich. Przelał on zaliczkę w kwocie 200 zł na podane przez sprzedawcę konto na poczet zakupu pojazdu. Do dnia dzisiejszego nie udało mu się nawiązać kontaktu ze sprzedającym, nie odzyskał również zaliczki.

O pechu mówić może również wędkarz z gminy Smyków. Nieznany sprawca włamał się do stojącego na nieogrodzonej posesji budynku gospodarczego, skąd dokonał kradzieży sprzętu wędkarskiego w postaci 5 wędek, 1 podbieraka, oraz 2 koszy na ryby jak również narzędzi ogrodniczych. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę ok. 1000 zł.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *