REKLAMA

Kronika policyjna: Oszustwa i nietrzeźwi kierowcy

W dzisiejszej kronice piszemy m.in. o oszustwach na portalach ogłoszeniowych i nietrzeźwych kierowcach. 

REKLAMA

Gmina Stąporków
36-latek na portalu ogłoszeniowym zakupił maszynę do obróbki drewna, tzw. grubościówkę za kwotę 6600 złotych. Po wpłaceniu całej kwoty na wskazany rachunek do dziś zakupionej maszyny nie otrzymał, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

REKLAMA

Gmina Końskie
W piątek 12 marca w Końskich nieustalony sprawca przebił 4 opony w pojeździe marki Volkswagen. Zgłaszający określił wartość strat na kwotę 800 złotych.

Gmina Końskie
Na początku marca, 39-latek za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych zakupił kartę sieciową za kwotę 120 złotych. Mężczyzna wpłacił pieniądze na konto sprzedającego, ale do dnia dzisiejszego nie otrzymał przesyłki, a kontakt z oferentem się urwał.

Powiat konecki
Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani na drogach powiatu koneckiego. Pierwszy zatrzymany to 56-latek, którego policjanci skontrolowali wczoraj w miejscowości Kornica. Kierowca opla miał ponad 2 promile alkoholu oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Do kolejnego zatrzymania doszło dziś w nocy. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stąporkowie patrolując miasto na ul. Jana Pawła II zwrócili uwagę na tor jazdy kierującego audi. Podczas kontroli okazało się, że 28-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pobawienia wolności.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *