REKLAMA

Kronika policyjna: Oszustwa, kradzież na parkingu i zatrzymanie z narkotykami

W dzisiejszej kronice policyjnej powiatu koneckiego przeczytacie Państwo o kolejnych oszustwach w dwóch gminach podczas zakupów internetowych. Ponadto doszło do kradzieży na jednym z koneckich parkingów.

REKLAMA

Gmina Gowarczów
W styczniu bieżącego roku 39-latek z gminy Gowarczów zakupił przez Internet konsolę do gier za kwotę blisko 2300 złotych. Mężczyzna po wpłacie pieniędzy sprzedającemu wciąż nie otrzymał zamówionego urządzenia.

REKLAMA

Końskie

W lutym do Komendy Powiatowej Policji w Końskich zgłosili się dwaj 20-latkowie, którzy zostali oszukani podczas internetowych zakupów. Mężczyźni zakupili betonowe pustaki za kwotę 14 tysięcy złotych. Przelali z góry pełną kwotę i do chwili obecnej nie otrzymali zamówionego towaru. Urwał się też kontakt ze sprzedawcą. Policjanci apelują, aby uważać podczas zakupów online i korzystać tylko ze sprawdzonych aukcji internetowych. Warto też sprawdzać opinie i weryfikować wiarygodność kontrahentów. Płatność za pobraniem może zmniejszyć ryzyko utraty pieniędzy. Warto więc sprawdzać wystawiającego produkt szczególnie, gdy wymaga on zaliczki.

W kwietniu na terenie jednego z koneckich parkingów nieznany sprawca ukradł cztery koła stojącego tam pojazdu marki Volvo. Właściciel oszacował straty na kwotę 2000 złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *