REKLAMA

Kronika policyjna: Oszustwa na portalach ogłoszeniowych i kradzieże

W dzisiejszej kronice policyjnej powiatu koneckiego piszemy o oszustwach na portalach ogłoszeniowych oraz kradzieżach. 

REKLAMA

Gmina Końskie 

REKLAMA

W pierwszej połowie kwietnia mieszkaniec Końskich za pośrednictwem jednego z internetowych portali aukcyjnych zakupił maskę przeciwpyłową za kwotę 200 złotych. Zakupionego przedmiotu nie otrzymał.

Kilka dni później o oszustwie na portalu ogłoszeniowym poinformował kolejny mieszkaniec Końskich, który oferował do sprzedaży spodnie. Zainteresowana kupnem osoba skontaktowała się ze sprzedającym za pośrednictwem komunikatora i wysłała mu link. Mężczyzna wszedł na przesłany link, a następnie zalogował się na stronie swojego banku, podając wszystkie wymagane dane. Ostatecznie został na niego zaciągnięty kredyt w kwocie 30 000 złotych. Pieniądze zostały przelane na jego konto. Następnie sprawca dokonał trzech z wypłat w łącznej kwocie 9 000 złotych.

W poniedziałek 25 kwietnia kobieta zakupiła na portalu społecznościowym skórzaną kurtkę męską w kwocie 220 złotych, jednak towar przyszedł niezgodny z opisem, a kontakt ze sprzedawcą się urwał.

W sobotę 30 kwietnia 55-latek zgłosił koneckim policjantom, że ktoś włamał się do jego mieszkania i ukradł kuchenkę mikrofalową, telefon komórkowy, tuner telewizji kablowej oraz pary butów sportowych. Łączna suma strat została oszacowana na kwotę ponad 700 złotych.

Gmina Stąporków

W gminie Stąporków sprawca włamał się do pustostanu, skąd ukradł kosiarkę oraz piłę spalinową. Zgłaszająca określiła wartość strat na kwotę 1000 złotych.

 

Gmina Radoszyce

W Mościskach Małych doszło do włamania i kradzieży. Nieznany sprawca, po wyjęciu szyby z drewnianej ramy okiennej, dostał się do wnętrza budynku gospodarczego, skąd ukradł karcher, spawarkę, kosiarkę elektryczną i spalinową, wiertarkę, szlifierkę, dwa komplety kluczy. Straty sięgnęły 4 tysięcy złotych.

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *