REKLAMA

Kronika policyjna: Pijany kierowca, kolizja i oszustwo

W kronice policyjnej powiatu koneckiego tym razem informujemy o zatrzymanym pijanym kierowcy, kolizji w Końskich oraz oszustwie „na bankiera”. 

REKLAMA


W piątek policjanci Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej w Sielpi na ulicy Krótkiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Oplem. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od 71-latka woń alkoholu –„Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie oraz posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem” – mówi nam starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Z kolei w sobotę w Końskich doszło do kolizji – „Przy ulicy Gimnazjalnej kierująca pojazdem marki Ford włączając się do ruchu z parkingu nie zachowała należytej ostrożności wymuszając pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym ulicą Gimnazjalną, kierującym pojazdem marki Audi” – opowiada starszy sierżant Przygodzka.

REKLAMA

W wyniku zderzenie nie było osób poszkodowanych. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

Kilka dni temu mieszkaniec Końskich został oszukany metodą „na bankiera”. Nieznany sprawca podając się za pracownika banku zadzwonił na jego telefon komórkowy i namówił go do ściągnięcia programu antywirusowego, za pomocą którego ów „bankier” uzyskał dostęp do konta konecczanina i dokonał nieautoryzowanego przelewu pieniędzy w kwocie 6400 złotych.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *