REKLAMA

Kronika policyjna: Pijany kierowca, narkotyki, kradzieże i zakłócenia porządku

O kradzieży, narkotykowym zatrzymaniu, zakłóceniach porządku oraz pijanym kierowcy informujemy w najnowszej kronice policyjnej powiatu koneckiego. 

REKLAMA

W miniony czwartek 26 sierpnia funkcjonariusze z komisariatu w Stąporkowie zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 53-letni mężczyzna kierował pojazdem marki volkswagenem mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło na głównej ulicy miasta – Piłsudskiego. W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości przez funkcjonariuszy okazało się, że 53-latek ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna stanie przed sądem. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 2 lat pobawienia wolności, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka kara grzywny.

REKLAMA

Na początku sierpnia dyżurny koneckiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące zakłócania spokoju i porządku publicznego w miejscowości Sielpia. Skierowani na miejsce policjanci podjęli czynności. Podczas legitymowania okazało się, że 32-latek jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Chwilę później wyszło na jaw, że mężczyzna posiadał zawiniątko z suszem roślinnym, który po sprawdzeniu testerem narkotykowym wykazało zawartość marihuany. Za posiadanie tego typu specyfików grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek 27 sierpnia na terenie jednej ze stacji paliw w powiecie koneckim nieznany sprawca dokonał kradzieży elementu elektronicznego z pojazdu ciężarowego marki DAF. Właściciel oszacował wartość start na kwotę 5000 złotych.

REKLAMA

One thought on “Kronika policyjna: Pijany kierowca, narkotyki, kradzieże i zakłócenia porządku

  1. Do obory! pisze:

    Czy bydło chce niszczyć ludzi za to, że zażywają narkotyki? Jeżeli nie rozpowszechnia, to za co go karać? Okazuje się, że w środku Europy jest państwo talibów. Bydło nie daje mleka ale wchodzi w szkodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *