REKLAMA

Kronika policyjna: Seria kradzieży i oszustw internetowych

We wrześniu na terenie powiatu koneckiego doszło do wielu kradzieży, a także oszustw internetowych. Piszemy o nich w naszej kronice. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Prawdopodobnie w ostatni piątek nieznany sprawca w gminie Radoszyce z niezamkniętego pomieszczenia gospodarczego dokonał kradzieży myjki ciśnieniowej, piły stołowej, spawarki, odkurzacza piorącego oraz maszynki do płytek. Wszystko to warte 10 tysięcy złotych.

Na początku września ktoś wszedł do otwartego mieszkania na terenie Końskich. Wyniósł z niego dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 1 tysiąca złotych. Z nieuwagi gospodarza złodzieje skorzystali także w gminie Gowarczów. Pod jego chwilową nieobecność ukradziono ekspres i młynek do kawy, wiertarkę z kompletem wierteł i walizkę z różnego rodzaju kluczami. Wszystko to warte około 1 tysiąca złotych.

REKLAMA

W tym miesiącu policjanci z komendy w Końskich odnotowali też szereg oszustw internetowych: 28-latek z Końskich zapłacił ponad 2 tysiące 300 złotych za rzutnik i do tej pory towaru nie otrzymał. 37-letnia konecczanka kupiła za 1 tysiąc 400 złotych wózek i także jeszcze go nie zobaczyła. Natomiast mężczyzna z Rudy Malenieckiej zapłacił 170 złotych za telefon komórkowy, którego sprzedający po prostu nie wysłał.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *