REKLAMA

Kronika policyjna: Seria kradzieży i oszustw

Ostatnie dni to zwiększona liczba odnotowanych przez funkcjonariuszy kradzieży oraz oszustw na terenie powiatu koneckiego. O tym informujemy w dzisiejszej kronice policyjnej. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

W jednym z marketów w Końskich nieznany sprawca przywłaszczył sobie pozostawiony przez 72 -latkę portfel z zawartością dokumentu tożsamości, karty płatniczej oraz pieniędzy w kwocie 190 złotych. Również w Końskich  w jednym z lokali gastronomicznych złodziej wykorzystując nieuwagę 29-latki z pozostawionej przy stoliku torebki dokonał kradzieży skórzanego portfela z zawartością pieniędzy w kwocie 80 zł oraz dokumentów i karty płatniczej.

Do innego rodzaju kradzieży doszło na terenie Rudy Malenieckiej. Sprawca włamał się do zbiornika paliwa stojącego na posesji samochodu ciężarowego MAN skąd dokonał kradzieży paliwa. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 2000 złotych.

REKLAMA

Z kolei w gminie Stąporków oszukany został 83-latek. Do jego domu pod  pretekstem kupna maszyny do szycia weszła nieznana kobieta. Następnie wykorzystując jego chwilową nieuwagę, ukradła 7000 złotych.

Dwoje mieszkańców Końskich zostało ofiarami oszustów internetowych. 37 – latek za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych zakupił telefon komórkowy za kwotę ponad 1600 złotych. Mężczyzna przelał pieniądze na wskazane przez sprzedającego konto, jednakże do dnia dzisiejszego nie otrzymał zakupionego towaru, a kontakt ze sprzedającym się urwał. Podobną historię policji zgłosiła jedna z mieszkanek miasta. Za pośrednictwem jednego z internetowych sklepów zakupiła buty za kwotę ponad 350 złotych, lecz zakupionego towaru nie otrzymała.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *