REKLAMA

Kronika policyjna: Włamanie do Malucha… oszustwa i kradzieże w powiecie koneckim

Dziś w kronice policyjnej TKN24 o oszustwach i kradzieżach na terenie powiatu koneckiego, a dokładniej w gminach: Końskie, Stąporków, Gowarczów i Radoszyce. 

REKLAMA

Z terenu jednej z posesji w gminie Końskie nieznany sprawca dokonał kradzieży kosiarki spalinowej. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 1000 złotych.

REKLAMA

W gminie Stąporków nieznany sprawca za pośrednictwem jednego z komunikatorów internetowych, podając się za koleżankę, poprosił 27-latkę o pomoc finansową oraz przekazanie kodu BLIK do wypłaty pieniędzy w kwocie 1000 złotych. Po przekazaniu kodu i utracie środków kobieta zorientowała się, że została oszukana.

Również w gminie Stąporków, nieustalony jak dotąd sprawca działając za pośrednictwem portalu internetowego, doprowadził 31-letniego mężczyznę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy w kwocie 900 zł. Nieuczciwy mężczyzna sprzedał pokrzywdzonemu piłę spalinowa zapewniając go, ze jest ona sprawna. Po odebraniu towaru okazało się jednak, że jest uszkodzona w stopniu wykluczającym ją z użytkowania, przy czym po kontakcie telefonicznym odmówił przyjęcia zwrotu towaru.

Mieszkaniec gminy Stąporków pokonując zabezpieczenia internetowe jednego z portali społecznościowych włamał się na konto osobiste 20-latki, a następnie podając się za nią, usiłował nakłonić jej znajomych do wpłacenia na wskazane konto pieniędzy w kwocie 1000 zł. Zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na reakcję pokrzywdzonej.

Nieznany sprawca z gminy Radoszyce z terenu posesji 38-letniej kobiety ukradł dwa rowery o łącznej wartości 800 złotych.

Z działki rolnej w Gowarczowie nieznany sprawca dokonał kradzieży 26 balotów słomy. Zgłaszająca określiła wartość strat na kwotę 1000 złotych.

Kilka dni temu na jednej z ulic w mieście Końskie, nieznany sprawca włamał się do pojazdu Fiat 126p, a następnie dokonał kradzieży akumulatora. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 140 złotych.

 

REKLAMA

One thought on “Kronika policyjna: Włamanie do Malucha… oszustwa i kradzieże w powiecie koneckim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *