REKLAMA

Kronika policyjna: Zatrzymani poszukiwani, narkotyki, oszustwo i pijani kierowcy

Ostatnie dni na terenie powiatu koneckiego obfitowały w zdarzenia o charakterze kryminalnym. Podsumowujemy je w kronice policyjnej. 

REKLAMA

Sielpia Wielka
W miniony weekend koneccy policjanci zatrzymali 5 osób poszukiwanych przez Sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Najwięcej do „odsiadki” będzie miał 30-latek z gminy Stąporków, który na dwa lata pożegna się z wolnością. Dodatkowo w poniedziałek w miejscowości Sielpia patrol rowerowy ujawnił kolejną osobę poszukiwaną. Podczas legitymowania 20-latka okazało się, że jest on poszukiwany i na 15 dni musi trafić do aresztu za niezapłaconą grzywnę. Młody mężczyzna z sielpiańskiego zalewu trafił wprost do policyjnej celi.

REKLAMA

Również w Sielpi w miniony weekend miało miejsce narkotykowe zatrzymanie. W sobotę w nocy policjanci z koneckiej prewencji w miejscowości Sielpia podjęli interwencję wobec 23-latka z gminy Smyków. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy mężczyźnie zawiniątko z zawartością około 3 gramów suszu roślinnego, który po wstępnym sprawdzeniu w swoim składzie wykazał marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Przed Sądem będzie tłumaczył się ze swojego zachowania.

Końskie
W pierwszym tygodniu czerwca 54-latek za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych zakupił monety kolekcjonerskie. Mężczyzna wpłacił 1100 złotych na konto sprzedającego, jednakże do dnia dzisiejszego nie otrzymał towaru, a kontakt z oferentem się urwał.

Powiat Konecki
W miniony weekend funkcjonariusze z KPP Końskie dokonali wielu zatrzymań pijany kierowców oraz nietrzeźwych rowerzystów. Policjanci na terenie całego powiatu koneckiego zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz sześciu nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzistą wśród nich był 71-letni mieszkaniec gminy Końskie. W piątkowe popołudnie patrol z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego w miejscowości Sierosławice zatrzymał do kontroli drogowej 71- letniego kierującego VW Golfem. Okazało się ,że miał on w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna stanie przed sądem. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 2 lat pobawienia wolności, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka kara grzywny.

REKLAMA

One thought on “Kronika policyjna: Zatrzymani poszukiwani, narkotyki, oszustwo i pijani kierowcy

  1. Policja niech zlikwiduje patologię z pl. Wolności w Stąporkowie. Zdarzające się notorycznie ataki agresywnie nastawionych osób świadczą o AKCEPTACJI i cichym przyzwoleniu ze strony policji, bo tam mieszkają policjanci. Koniec z patologią. To jest siedlisko elementu niebezpiecznego, agresywnego i stwarzającego zagrożenie dla społeczeństwa. Czują się tam jak ryby w wodzie zupełnie bezkarni.
    Policja odpowie za to, że człowiek nie może się tam czuć bezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *