REKLAMA

Kronika policyjna: złapany podpalacz, potrącony nietrzeźwy pieszy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 46 -letniego mieszkańca miasta. Najprawdopodobniej jest to mężczyzna, który podłożył ogień pod jeden z domów. Na ulicy Partyzantów pod samochód wpadł nietrzeźwy pieszy. 

REKLAMA

policja2
W piątek około godziny 14:00 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Końskich otrzymali zgłoszenie o pożarze domu na jednej z ulic na terenie miasta. Z przekazanych informacji wynikało, że w płonącym budynku nikogo nie było. Mundurowi będąc na miejscu od razu podjęli czynności w kierunku ustalenia ewentualnego sprawcy. Natychmiastowe działania przyniosły oczekiwane efekty. Policjanci ustalili, że za to zdarzenie może odpowiadać 46 –letni mieszkaniec Końskich. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że był on widziany przed jednego ze świadków pożaru.

REKLAMA

Następnego dnia mężczyzna został zatrzymany. W takcie przesłuchania przyznał się do wzniecenia ognia. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę wieczorem do nieszczęśliwego wypadku doszło także przy ulicy Partyzantów w Końskich. –„23-latek jechał Skodą Fabią w kierunku Stąporkowa. Nagle na jezdnię przed jego auto wybiegła kobieta oraz mężczyzna. Młody kierowca nie mógł już zareagować i uderzył mężczyznę. Jak się później okazało pieszy miał dwa promile alkoholu w organizmie.” – opowiedział nam rzecznik koneckiej policji Tomasz Kruszyna.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *