REKLAMA

Kronika policyjna: Złapany złodziej w Końskich, w Fałkowie grasowała uzdrowicielka

Ostatnie dni to wzmożona aktywność złodziei i oszustów na terenie naszego powiatu. Tym razem ofiarą takowych padli mieszkańcy gmin Końskie oraz Fałków. 

REKLAMA

Do kradzieży doszło w jednej z miejscowości gminy Końskie w ubiegłym tygodniu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, mężczyźni dostali się do pomieszczenia gospodarczego niezamieszkałej posesji, skąd skradli m.in. silnik elektryczny, pompę z silnikiem do wody, siekiery i piłę powodując straty na łączną kwotę ponad 600 zł. Działania koneckich mundurowych szybko przyniosły oczekiwany efekt. Policjanci ustalili i zatrzymali potencjalnych włamywaczy. Okazało się, że są to mieszkańcy gminy Końskie.

kradzieże w końskich

REKLAMA

40 i 49 latek przyznali się do włamania i kradzieży. Skradzione przedmioty powrócą do właściciela, a mężczyzn czekają konsekwencje swoich czynów. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje od 1 do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast kilka dni temu do mieszkanki gminy Fałków przyszła nieznana jej kobieta o śniadej karnacji. – „Obca podawała się za osobę skupującą stare przedmioty oraz uzdrowicielkę, czym zyskała zaufanie gospodyni” – opowiada Tomasz Kruszyna, oficer prasowy koneckiej policji.

Po wejściu do domu sprawczyni wykorzystując chwilową nieuwagę 54 -latki dokonała kradzieży pieniędzy w kwocie 3000 złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *