REKLAMA

Kronika służb: uratowali mężczyznę, pożar w Końskich, zderzenie z łosiem

W naszej kronice służb informujemy o wydarzeniach z ostatnich dni, w których musieli interweniować nasi policjanci oraz strażacy. Tym razem między innymi o mężczyźnie, któremu druhowie z Rudy Malenieckiej uratowali życie i o zderzeniu samochodu z łosiem. 

REKLAMA

Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia po zderzeniu Skody z łosiem. foto. Dominik Krawczyk

W piątek około godziny 20.00 na Drodze Krajowej 74 pomiędzy krzyżówkami rudzkimi, a Jacentowem doszło do zderzenia samochodu marki Skoda z łosiem. Zwierzę padło na miejscu, natomiast auto zostało bardzo mocno uszkodzone. –„Z naszych ustaleń wynika, że zwierzę wbiegło pod jadącą Skodę, którą kierował 37-latek z Kielc. Kierowca był trzeźwy i w wyniku zdarzenia nie doznał obrażeń.” – opowiada Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP w Końskich.

Dzień później do nietypowej interwencji wyjechali straży z jednostki OSP Ruda Maleniecka. Jeden ze strażaków podczas spaceru zauważył nieprzytomnego mężczyznę. O sytuacji tej poinformował swoich kolegów z jednostki.  Starszy mężczyzna leżał nieprzytomny z zachowanymi czynnościami oddechowymi na swojej posesji w Rudzie Malenieckiej. Strażak, po zaalarmowaniu pogotowia ratunkowego, ściągnął również zastęp OSP. Po dotarciu na miejsce strażacy podali natychmiast tlen nieprzytomnemu mężczyźnie, zapewniając odpowiednią pozycję w tego typu działaniach i komfort termiczny. Po kilku minutach poszkodowany odzyskał przytomność, a na miejsce przybyło pogotowie, którego załoga z lekarzem przejęła poszkodowanego. Wiadomo, że na chwilę obecną jest on w stabilnym stanie.

REKLAMA

Również w sobotę w Końskich doszło do sytuacji początkowo wyglądającej na groźną. Strażacy zostali zaalarmowani o pożarze mieszkania w bloku przy ulicy Polnej. Jak się później okazało mężczyzna zasnął zostawiając potrawę na kuchni gazowej. Ratownicy musieli wyważyć drzwi, następnie poszkodowanemu udzielono pierwszej pomocy. Później zajęło się nim pogotowie ratunkowe.

Ostatnia informacja w tej kronice dotyczy włamania w gminie Stąporków. W minionym tygodniu ktoś włamał się do jednego z domów na terenie gminy Stąporków, skąd dokonał kradzieży głośnika oraz pieniędzy w kwocie 500 złotych. Zgłaszający określił wartość strat na kwotę 1100 złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *