REKLAMA

Krzysztof Obratański z wotum zaufania i absolutorium [wideo]

Po niemal ośmiu godzinach obrad w środę radni Rady Miasta i Gminy w Końskich zdecydowali o przyznaniu burmistrzowi Krzysztofowi Obratańskiemu wotum zaufania oraz absolutorium. Naszą relację z sesji możecie przeczytać TUTAJ, a TUTAJ znajdziecie zapis wideo całych obrad. 

REKLAMA

Podczas sesji miało miejsce mnóstwo burzliwych dyskusji, o czym informuje w naszej osobnej relacji. Ostatecznie jednak radni zdecydowali o przyznaniu burmistrzowi Obratańskiemu zarówno absolutorium, jak i wotum zaufania:

Głosowanie nad wotum zaufania dla burmistrza: 14 radnych było za, 5 przeciw (Barbara Galant, Wiesław Malicki, Helena Rozmus, Ewa Samson, Lidia Wiśniewska), Mariusz Brzozowicz wstrzymał się od głosu, Ernest Kruk był nieobecny podczas głosowania.

REKLAMA

Następnie głosowano nad absolutorium: 14 za, 5 przeciw (Ci sami co powyżej), Mariusz Brzozowicz wstrzymał się od głosu, Ernest Kruk był nieobecny.

Po kluczowych głosowaniach głos zabrał burmistrz Krzysztof Obratański –„Bardzo serdecznie dziękuje tym wszystkim którzy głosowali za udzieleniem mi wotum zaufania, a potem udzieleniem absolutorium. Tym, którzy głosowali przeciw mogę powiedzieć, że będę starał się by zasłużyć na ich zaufanie, o ile to nie jest kwestia niemożliwa do wykonania, bo nie wydaje mi się, żeby to moje działania lub zaniechania były powodem tych decyzji i ocen. Przed nami jest tyle wspólnych zadań, że powinniśmy się na nich skupić i mam nadzieję, że ostatnie miesiące czy lata tej kadencji będziemy współpracować, będziemy pracować, bo tego oczekują od nas mieszkańcy. Każde rozstrzygnięcie pozytywnie oceniane przez mieszkańców posuwają nas do przodu jako wspólnotę. Bardzo Państwu dziękuję” – przemawiał burmistrz.

Z uwagi na to, że obrady trwały niemal 8 godzin i były niezwykle ciekawe jeszcze raz zapraszamy Państwa do obejrzenia ich w całości – link do transmisji znajduje się na początku artykułu.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Krzysztof Obratański z wotum zaufania i absolutorium [wideo]

  1. Panu Słoce role się pomyliły, chyba nie wie co należy do Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy .Został adwokatem burmistrza ? Następny człowiek włodarza? Takiej stronniczości dawno nie słyszałem , buty i arogancji wobec Pań Radnych. Demokracja polega na tym ,że każdy może wyrazić swoją opinie na temat pracy włodarza i wykonywanych przez niego zadań a nie tylko rąsia , buźka, klapa goździk.

  2. ciekawe czy przedsiębiorcy z tzw skwerka też by mu przyznali absolatorium ,chyba nie. szkoda że to mieszkańcy i przedsiębiorcy nie głosują

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *