REKLAMA

Ksiądz i parafianie zapraszają na spektakl teatralny w Lipie [wideo, zdjęcia]

„Gość oczekiwany” – taki tytuł nosi spektakl teatralny, który już w najbliższą sobotę będzie można zobaczyć w Lipie w gminie Ruda Maleniecka. To trzecie takie wydarzenie teatralne w parafii pw. Świętego Wawrzyńca. Zapowiada się fantastyczne widowisko. 

REKLAMA

Sztuki wystawiane poprzednio zachwyciły publiczność, obie oglądało po kilkuset widzów, a wszyscy byli zdumieni profesjonalnym przygotowaniem młodych aktorów, scenografią oraz znakomitym scenariuszem. Organizatorzy sobotniego wydarzenia, które rozpocznie się o godzinie 18.00 tuż przed kościołem w Lipie zapowiadają, że tym razem będzie podobnie. – „Chcemy zaprosić wszystkich, widzów, słuchaczy na przedstawienie <<Gość oczekiwany>> Zofii Kossak – Szczuckiej z przejmującym przesłaniem, które ma pokazać na czym polega sztuka życia i na czym polega prawdziwe życie i sens tego życia. Chodzi o to jak można przyjąć p. Jezusa, bo czy bogaty, czy biedny, czy potrafi dostrzec Jezusa w swojej codzienności. Sztuka przepiękna, z piękną scenerią i wielkim rozmachem.” – powiedział nam ks. Tomasz Waśkiewicz, proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Lipie.

Teatralne zamieszanie w Lipie cieszy wójta gminy Ruda Maleniecka, w której znajduje się ta miejscowość – Leszka Kucę.  –„Od samego początku uczestniczę w przedstawieniach organizowanych przez księdza. Na pierwszym byli prawdziwi aktorzy z Drzewicy i z Radomia. To było pierwsze wydarzenie, które pokazało kulturę naszej gminy na zewnątrz. Później występowali nasi miejscowi aktorzy – gimnazjaliści, absolwenci. Myślę, że trzeba też powiedzieć o podłożu, czyli naszej Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Te przedstawienia cieszą się dużą popularnością i są mocno zauważane przez nasze społeczeństwo w Rudzie Malenieckiej.” – opowiada wójt Kuca.

REKLAMA

Ksiądz Tomasz Waśkiewicz to reżyser spektaklu, ale i doskonały mentor dla miejscowej młodzieży. Ta zaś nie ukrywa, że współpraca przy tworzeniu spektaklu to sama przyjemność. – „Ksiądz na ogłoszeniach powiedział, żeby przyjść i sprawdzić. Przyszedłem, wciągnęło mnie to i jestem już po raz kolejny. To też jest jakaś cząstka mnie tutaj zostawiona, w tej parafii.” – mówi Wojtek, aktor, student i parafianin z Lipy.

Sztuka „Gość oczekiwany” zostanie już w najbliższą sobotę o godzinie 18.00 wystawiona przed kościołem w Lipie, a 9-go września będzie ją można obejrzeć w Jakimowicach, w gminie Radoszyce. – „Ksiądz proboszcz łączy nasze dwie gminy. Połączyła nas spółdzielnia socjalna, a teraz także ksiądz proboszcz, ponieważ jest on i w kościele w Lipie i u nas w Jakimowicach. W związku z tym to wspólna nasza inicjatywa. Dogrywamy też drugie wydarzenie – dziewiątego września ta sztuka będzie powtarzana w Jakimowicach.”  – tłumaczy Michał Pękala, wójt Radoszyc.

Zarówno do Lipy już w najbliższą sobotę, jak i nieco później do Jakimowic warto przyjechać. Sztuki w reżyserii księdza Waśkiewicza to zdaniem znawców kultury prawdziwa gratka.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Ksiądz i parafianie zapraszają na spektakl teatralny w Lipie [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: „Gość oczekiwany”…. PRZYSZEDŁ……    | Parafia w Lipie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *