REKLAMA

Ksiądz Zapart odchodzi. Zastąpi go… dyrektor radia!

Po 30 latach pełnienia funkcji proboszcza największej koneckiej parafii św. Mikołaja ksiądz dziekan Andrzej Zapart odchodzi na emeryturę. Biskup Radomski Marek Solarczyk wczoraj ogłosił, że zastąpi go ksiądz Jacek Wieczorek, który od około 20 lat kierował Radiem Plus Radom! 

REKLAMA

O odejściu księdza Andrzeja Zaparta na emeryturę poinformowała wczoraj oficjalnie Diecezja Radomska. Kapłan w tym roku obchodzi swoje 75 urodziny, a jednocześnie 50-lecie posługi kapłańskiej oraz 30-lecie probostwa w Końskich. Funkcję w naszej kolegiacie będzie pełnił jeszcze tylko przez tydzień – do końca czerwca.

REKLAMA

Decyzją biskupa księdza Zaparta zastąpi ksiądz Jacek Wieczorek.

To duchowny mający 51 lat. przyjął święcenia kapłańskie 14 czerwca 1997 roku w katedrze Opieki NMP w Radomiu z rąk bp. Edwarda Materskiego. Jako wikariusz pracował w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. Po roku został wysłany na studia specjalistyczne z nauk o środkach komunikacji społecznej na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. W czasie studiów i po ich zakończeniu pomagał duszpastersko we włoskich parafiach, gdzie mógł poznać życie Kościoła i duszpasterstwo w północnych Włoszech. Potem związał się już z mediami. Współpracował z radiem AVE, a następnie już przez blisko 21 lat kieruje Radiem Plus Radom. Ksiądz Wieczorek funkcje proboszcza kościele pw. św. Mikołaja obejmie 1 lipca.

Ksiądz Jacek Wieczorek. Foto: Diecezja Radomska

W najbliższą niedzielę o godzinie 12:00 w Kolegiacie św. Mikołaja będzie miało miejsce oficjalne pożegnanie księdza Andrzeja Zaparta i przywitanie księdza Jacka Wieczorka.

REKLAMA

12 thoughts on “Ksiądz Zapart odchodzi. Zastąpi go… dyrektor radia!

 1. Pingback: Zmiany proboszczów i wikariuszy w powiecie koneckim | TKN24

 2. Będę szczery, bardzo cieszy mnie ta wiadomość, tylko pytanie czemu tak późno? Mnie osobiście gdybym mieszkał w jakiejś małej miejscowości i był tylko ten ksiądz to bym do tego kościoła nie chodził, jego przeraźliwy głos do tej pory mi w głowie dzwięczy po co wogóle temu księdzu włanczali mikrofon. A tak na koniec może prośba o hojniejsze ofiary na niby remonty co drugą niedzielę zniknie.

 3. Drogi Panie,
  słowo „włączać”, „wyłączać”, „włączali”, itp. zarówno mówimy, jak i piszemy przez „Ą”, nie „AN”. 🙂
  Kolejną kwestią jest to, że ja osobiście nie przypominam sobie, żeby księża zwracali się z prośbą o hojniejsze ofiary w co drugą niedzielę, ale być może nie wsłuchiwałem się tak dokładnie jak Pan. 😀 Pozdrawiam serdecznie.

  • Mądry Panie o nicku „Nazwa” bardzo dziękuję o jakże cudowny wykład o pisowni, dyktanda które pisałem w podstawówce 35 lat temu nie były moją mocną stroną, pisząc na klawiaturze smartfona zrobiłem bardzo prymitywny błąd który mi uświadomił jaki jestem niedouczony i nie wiem czy dziś będę mógł zasnąć. Odnosząc się do drugiej części Pana wywodu to niedoprecyzowałem chodziło mi „o hojniejsze ofiary na tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca na potrzeby prac remontowo-budowlanych” Pozdrawiam.

  • Droga Nazwo, słowo będące przedmiotem twej uwagi mówi się
   w zależności od regionu. Na tym polega bogactwo naszego języka.
   Pardon, wymawia się.

 4. Ksiądz Granat – jedyny , z powołania , nie biznesman … ale to ponad 50 lat temu.Prawdziwy dobry CZŁOWIEK .

 5. Biznesmen odchodzi. Ludzie oszaleją. Tajemnica wiary złoto i dolary. Nowe samochody. Kobiety na boku. Dzieci w fotelikach

 6. Pingback: Ksiądz Jacek Wieczorek objął probostwo w parafii św. Mikołaja w Końskich | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *